Verslo ginčų sprendimas arbitraže – konfidencialu, greita ir pigu

2012 m. gegužės 29 d. Europos verslo ir inovacijų tinklas (Enterprise Europe Network), veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, bendradarbiaudamas su Vilniaus komercinio arbitražo teismu, surengė nemokamą seminarą „Tarptautinių ir vietinių verslo ginčų sprendimas arbitraže“.
Vilniaus komercinio arbitražo teismo pirmininkas prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius pristatė arbitražo privalumus, lyginant su teismais. Vilniaus komercinio arbitražo teismo generalinė sekretorė Vitalija Baranovienė papasakojo, kokiu atveju geriau kreiptis į arbitražą, o kokiu – į teismą, pristatė, kokie ginčai negali būti sprendžiami arbitraže ir Vilniaus komercinio arbitražo teismo ginčų sprendimo statistiką. Advokatų kontoros „Bernotas ir Dominas GLIMSTEDT“ advokatas, arbitras Gediminas Dominas pasidalijo savo patirtimi, sprendžiant ginčus arbitraže, palygino Lietuvos ir užsienio šalių arbitražus: arbitrų kandidatūrų parinkimo skirtumus, mokesčius, sprendimų apskundimo galimybes ir kt.
Seminare dalyvavo 19 dalyvių, kurie domėjosi, kiek vidutiniškai trunka ginčo sprendimas arbitraže, arbitražinių išlygų įtraukimo į sutartis aspektais, ginčų sprendimo užsienio šalių arbitražuose ypatumais.
Pranešimai

TARPTAUTINIŲ IR VIETINIŲ VERSLO GINČŲ SPRENDIMAS ARBITRAŽE
Vilniaus komercinio arbitražo teismo pirmininkas prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius ir
Vilniaus komercinio arbitražo teismo generalinė sekretorė Vitalija Baranovienė

Komercinio arbitražo praktiniai aspektai: kas neparašyta knygose ir įstatymuose
Advokatų kontoros „Bernotas ir Dominas GLIMSTEDT“ advokatas, arbitras Gediminas Dominas