Verslo steigimas ES

Verslo steigimo laisvė visoje ES yra garantuojama pagrindinių ES steigimo įstatymų. Vienintelis reikalavimas, norint kurti įmonę yra turėti atstovą šalyje su pašto adresu. Tačiau šis reikalavimas turi tam tikrų išimčių. Nors visose šalyse galioja bendros verslo steigimo taisyklės, tačiau vis dar yra nacionalinių skirtumų tokių kaip: registracijos procedūra, įmonės formavimas, mokesčiai, draudimas ir kt. ir ypač pradedančiąjam verslui.

Jei norite sužinoti daugiau apie verslo galimybes ES, apsilankykite Your Europe tinklalapyje.

Europos įmonių registras (Lietuvos registrų centro atitikmuo), kuriame galite rasti bendrą informaciją apie ES įsikūrusias įmones.

Socialinė apsauga

Laisvas judėjimas tarp ES šalių reiškia, kad ES piliečiai turi teisę vykdyti veiklą ir įsikurti ten, kur jie tą veiklą vykdo. Kai įsikuri toje šalyje, kurioje vykdai veiklą, turi teisę gauti tos šalies socialinę apsaugą. Socialinis draudimas skiriasi kiekvienoje šalyje, tiek įmokos dydžiu, tiek apibrėžimu už ką jį moki ir ką už tai gauni. Visose šalyse yra garantuojama, kad bus gaunama pensija, jei būsite registruotas bent 1 metus tos šalies pensijų fonde. Pensija mokama automatiškai, todėl nesvarbu kurioje šalyje Jūs gyvenate šiuo metu. Jei norite gauti daugiau informacijos šiuo arba kitais klausimais, susijusiais su darbu, gyvenimu ir studijomis ES šalyse, ją rasti galite Your Europe tinklalapyje.

Jei turite klausimų dėl verslo steigimo, mokesčių, teisės ar kt., prašome kreiptis.