ES teisė ir direktyvos

Įmonės vykdančios veiklą Lietuvoje ir ypač tos, kurios veiklą vykdo visame pasaulyje, yra įtakojamos įvairių ES teisės aktų ir direktyvų, kurios reglamentuoja ES, kaip bendrosios rinkos, veikimą. Tačiau ne visi įstatymai ir ne visose ES šalyse veikia vienodai, todėl kiekvienu atveju rasti tinkamą sprendimą yra sudėtinga.

Europos įmonių tinklas padeda suprasti, kurie teisės aktai įtakoja arba įtakos Jūsų verslą ateityje ir padeda spręsti kilusias bėdas arba išvengti siurprizo ateityje. Mes galime atsakyti Jums į klausimus, susijusius su nacionaline ir tarptautine teise, o mūsų kolegos kitose ES šalyse atsakys į Jūsų klausimus susijusius su jų nacionaline teise.

Dažniausiai mums užduodami klausimai yra susiję su atsiskaitymų/mokėjimų taisyklėmis, darbo teise, aplinkosaugos įstatymais. Taip pat dažni ir konkretesni paklausimai, pavyzdžiui: statinių konstrukcijų reikalavimai, reikalavimai cheminei produkcijai, maisto ženklinimas, triukšmo ribos ir pan.

Jei turite klausimų, susijusių su ES teise, prašome kreiptis (nuoroda į kontaktus).

Jei turite nusiskundimų dėl teisės aktų, kurie pažeidžia Jūsų verslo konkurencingumą, kaip: prekybos tarp šalių barjerai, dempingas, per griežti įstatymai arba jų pakeitimai, galite Juos fiksuoti čia (nuoroda), o mūsų ekspertai išanalizavę Jūsų problemą pabandys ją išspręsti.

Jei norite rasti informaciją apie teisės aktus savarankiškai, tai galite padaryti šiose duomenų bazėse: EUR-Lex ir PreLex. Jei Jums nesiseka, galite kreiptis į mus ir mes pasistengsime padėti.