SEMINARAS „JUNGTINĖ KARALYSTĖ – LIETUVOS VERSLO PARTNERIS“

Europos verslo ir inovacijų tinklas (angl. Enterprise Europe Network), veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, 2011 m. gruodžio 19 d. surengė  nemokamą seminarą „Jungtinė Karalystė –  Lietuvos verslo partneris “.  Nežiūrint į tai, kad seminaras vyko  prieššventinėmis dienomis, tačiau jis sulaukė gana  didelio Lietuvos  verslininkų susidomėjimo: jame dalyvavo 28 įmonių  bei jų padalinių vadovai. Pranešimus seminare skaitė patyrę specialistai. Jungtinės Karalystės (JK) kapitalo įmonės  – UAB „Cormack Consultancy Baltic LT“ – direktorius Kęstutis Guobys papasakojo susirinkusiems, kad ši šalis, turinti apie 60 mln. gyventojų, yra didžiulė rinka lietuviškoms prekėms. Tekstilės, maisto prekių, baldų gamintojai, IT specialistai turėtų aktyviau dirbti Jungtinėje Karalystėje. Iš kitos pusės, britų verslininkus domina galimybė perkelti gamybą į Baltijos šalis bei išeiti į NVS šalių rinkas.
Verslo plėtros ir investicijų sąlygas Jungtinėje Karalystėje pristatė Gintarė Verbickaitė, „UK Trade & Investment“ patarėja investicijų klausimu Baltijos šalims. Ji pažymėjo, kad  šalyje skaidri ir stabili politinė situacija, labai palanki aplinka verslui. Per metus įsteigiama apie 300 tūkst. įmonių. Įstatinis įmonės kapitalas gali būti tik 1 svaras sterlingų. Labai laukiamos inovatyvios įmonės, joms gali būti pasiūlyti mentoriai bei atskiros paramos programos.
Įmonės „European Business Solutions“ steigėjas ir direktorius Martin Williams seminaro dalyviams pristatė specialią paramos programą (UK Market Access Program), skirtą užsienio investuotojams, norintiems steigti verslą JK. Tai rinkos tyrimai bei konsultacijos, nemokama patalpų nuoma pusei metų ir sekretoriato paslaugos, parama pardavimų srityje ir pasirenkant darbuotojus. Martin Williams taip pat pristatė verslo kultūros ypatumus.
Seminaro pabaigoje pranešėjai atsakė į gausius dalyvių klausimus.
Seminaro pranešimai
Eksporto į Jungtinę Karalystę galimybės
Kęstutis Guobys, UAB „Cormack Consultancy Baltic LT“ vadovas
Verslo plėtra ir investicijų sąlygos Jungtinėje Karalystėje
Gintarė Verbickaitė, „UK Trade & Investment“ patarėja investicijų klausimu Baltijos šalims