Sėkminga ekonomikos skatinimo misija į Kiniją

 

Po keleto sėkmingų pramonės bendradarbiavimą skatinančių vizitų, Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotojas Antonio Tajani ir Europos Sąjungos aplinkos komisaras Janezas Potočnikas vyko į Kiniją.

Svarbiausi misijos tikslai buvo skatinti Europos Sąjungos „Žaliąją pramonę“ ir padėti Europos mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) Kinijoje. Tiksliniai sektoriai: oro kokybė, vandens valymas, atliekų tvarkymas, išteklių ir energijos valdymas bei aplinką tausojančios technologijos.

Europos Komisijos narius lydėjo 59 įmonės, iš kurių 22 buvo MVĮ, ir verslo federacijos iš 17 valstybių narių. Bendra šioje misijoje dalyvavusių įmonių apyvarta siekė 233 mlrd. eurų (beveik prilygsta Danijos BVP), o jose dirba 740 tūkst. darbuotojų. Šešios asociacijos atstovavo daugiau kaip 20 mln. įmonių, kurių bendra apyvarta sudaro daugiau kaip 500 mlrd. eurų. Verslo kontaktų mugė buvo organizuota padedant Europos Sąjungos mažų ir vidutinių įmonių centrui (angl. The EU SME Centre) ir Enterprise Europe Network partneriams Kinijoje. Renginyje dalyvavo daug vietinių įmonių atstovų iš įvairių Kinijos vietovių.

Plačiau:
http://een.ec.europa.eu/events/mission-growth-china-spotlight-europe-green-industry

Ekonomikos augimo misijų kalendorius:
http://ec.europa.eu/enterprise/initiatives/mission-growth/missions-for-growth/antonio-tajani/index_en.htm

Europos Sąjungos mažų ir vidutinių įmonių centras:
http://www.eusmecentre.org.cn

Enterprise Europe Network partneriai Kinijoje:
http://een.ec.europa.eu/about/branches/CN

 

Informaciją pateikė:
Marijus Muralis
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkas