Sėkmės istorija: suteikiant senoms padangoms naują gyvenimą

Lenkijoje pagal įstatymą visi padangų gamintojai privalo sandėliuoti ir perdirbti naudotas padangas, kurias pristato klientai. Viena įmonės aplinkai nekenksmingų technologijų paieška atvedė ją tiesiai pas Enterprise  Europe Network partnerį Lenkijoje.

Jacek Orzeł Liubline turi įmonę „Orzeł SA“, kuri parduoda padangas automobilių gamintojams ir galutiniams vartotojams. Nors bendrovė atitinka perdirbimo reikalavimą ir siunčia naudotas padangas sudeginimui į cemento gamyklas, p. J. Orzeł siekė rasti ekologiškesnį ir ekonomiškesnį sprendimą.

Pagalbos jis kreipėsi į Enterprise Europe Network tinklo partnerį, Liublino technologijos universitetą. Tinklo konsultantas Pawel Chrapowicki patalpino p. J. Orzeł prašymą į tinklo technologijų perdavimo ir verslo bendradarbiavimo duomenų bazę – didžiausią pasaulyje su daugiau kaip 23 000 profilių.

Netrukus atėjo atsakymas per tinklo partnerį, Austrijos nacionalinių mokslinių tyrimų rėmimo institutą, kuris padėjo p. J. Orzeł susisiekti su „Wil AG“. Vienoje įsikūrusi įmonė visame pasaulyje stato padangų perdirbimo gamyklas.

Bendrovės pasirašė sutartį, pagal kurią „WIL AG“ padeda „Orzeł SA“ įrengti perdirbimo liniją įmonės patalpose Lenkijoje. Po to „WIL AG“ perdirbtos gumos dalis parduos savo klientams visoje Europoje, t.y. saugos kilimėlių ir sporto arenų dangos gamintojai.

„Mes ne tik pasinaudosime „WIL AG“ technologinėmis žiniomis, bet jie taip pat suteiks mums naudotų padangų rinką,“ – sako Jacek Orzeł.

Robert Weibold, „WIL AG“ valdybos narys, taip pat džiaugiasi nauja partneryste: „Mes tikimės kartu dirbti daugelį metų į priekį“.

Perdirbimo linija jau veikia ir buvo sukurtos aštuonios naujos darbo vietos.