Sėkmės istorija: kaip Airijos finansininkai padidino verlo plėtros galimybes

„Teigiamas ekonomistas“ gali skambėti lyg prieštaraujnčios savokos, tačiau antreprenerė iš Airijos Susan Hayes būtent taip save ir vadina. Viena iš konsultacinės įmonės „Hayes Culleton“ įkūrėjų, 25 metų verslininkė pasinaudodama Enterprise Europe Network paslaugomis dalį savo paslaugų pradėjo teikti ir klientams Maltoje.

Ši jauna antreprenerė suprato, kad patekimas į užsienio rinkas, neturint reikiamų kontaktų norimoje šalyje ir resursų atlikti detaliems rinkos tyrimams, yra sudėtingas. Spręsdama šią problemą ji kreipėsi į regioninį Enterprise Europe Network padalinį, kuris yra įsikūręs Dublino prekybos ir pramonės rūmuose, bei yra viena iš 50 šalių veikiančio tinklo jungiančio 600 partnerių dalių.

Marion Jammet (Dublino prekybos ir pramonės rūmų darbuotoja) teigia, kad tiesioginiai susitikimai su norinčiais pasinaudoti tinklo pslaugomis ir turinčiais idėjų verslininkais yra geriausias būdas tinklo paslaugų teikimui. Praėjusiais metais tinklo ekspertai suorganizavo susitikimus su Airijos ir Maltos finansinių paslaugų įmonėmis, tarp kurių buvo ir „Hayes Culleton“. Susitikimų metu buvo Susan Hayes susitikio su keletu perspektyvių partnerių ir aptarė galimybę bendradarbiauti. Po keleto mėnesių komunikacijos ir derybų Susan nukeliavo į Maltą bei padedami Enterprise Europe Network partnerių dar kartą susitiko su potencialiais partneriais finansų srityje bei susitarė tęsti bendradarbiavimą skaitant panešimus įvairiuose renginiuose. Galiausiai, po keleto mėnesių, ji Maltoje įkūrė įmonės filialą ir dabar sėkmingai teikia finansinių konsultacijų paslaugas ir klientams Maltoje.

„Enterprise Europe Network atvėrė naujas duris mūsų verslui“, – sako Susan Hayes. „Tai parodo, kaip svarbu įvertinti kiekvieną kontaktą, kuris gali atverti naujus kelius verslo plėtrai. Man itin patiko bendradarbiauti su šiuo tinklu, nes bendraudami su jais jautėme lyg turėdami papildomą nemokamą darbuotoją su milžiniška patirtimi.“