SĖKMĖS ISTORIJA. Italijos įmonė „ištraukė laimingą bilietą“ kurti turizmui skirtus tinklalapius

Daugiau nei 20 metų Italijos smulkieji verslininkai „Editel“ kūrė ir tobulino programas ir tinklalapius skirtus įmonėms įsikūrusioms Trentino regione (Italija). Dirbdami kartu su partneriais Armėnijoje, kuriuos surado pasinaudoję Enterprise Europe Network (Europos verslo ir inovacijų tinklo) paslaugomis, ši mikro įmonė pakėlė savo verslą į aukštesnį lygį.
Editel, kuri yra įsikūrusi Pieve di Bono mieste, teikia paslaugas verslo klientams veikiantiems įvairiose srityse, tarp jų ir turizmo, kuriems Rusija yra auganti tikslinė rinka.
Tam, kad surastų partnerius Editel kreipėsi į Enterprise Europe Network tinklą, kuriame dirba 3000 patyrusių ekspertų iš 50 šalių ir kurie siūlo paramą verslui vieno langelio principu. Šio tinklo regioninis biuras yra įsikūręs Trentino Sviluppo verslo ir inovacijų agentūroje. Tinklo verslo konsultantė Francesca Azzolini patalpino Editel aprašymą ir bendradarbiavimo pasiūlymą į Enterprise Europe Network verslo bendradarbiavimo duomenų bazę.
Už daugybės kilometrų , kitas Tinklo ekspertas Ani Khandamiryan Armėnijoje Editel  pasiūlymą patalpino savo duomenų bazėje, kurioje juo susidomėjo Armėnijos įmonė „E-Works“, kuri specializuojasi tinklalapių ir multimedijos kūrime Rusijos, Šveicarijos ir JAV įmonėms.
„E-Works“ padedami Enterprise Europe Network darbuotojų susisiekė su „Editel“ ir sutarė dėl bendradarbiavimo keliuose projektuose – vienas jų programų mobiliems telefonams Rusų kalba sukūrimas.
„Armėnijos partneriai yra daug toliau pažengę technologiškai šioje srityje.“, sako Editel savininkas Pierlugi Ghizzi. „Ačiū Enterprise Europe Network, mes dabar galime pasipelnyti iš Armėnijos įmonės intelektinio kapitalo ir plėsti savo teikiamų paslaugų spektrą tokiomis kryptimis, kurios mums atrodė neįmanomos.“ Tuo tarpu E-Works komercijos direktorius Andranik Martirosyan mano, kad šis bendradarbiavimas padės jų įmonei plėstis bei tapti matomais vis naujose rinkose.
Projekto vadovas – koordinatorius
Enterprise Europe Network