Riedėjimas į naujas rinkas

Ieškote naujų ratų, nedarančių poveikio aplinkai? Išbandykite „Speedelstar“, pedalais valdomą nusileidimo nuo kalno priemonę, kurią išrado prancūzų verslininkas ir, padedant Enterprise Europe Network, parduoda mažiausiai dviejose šalyse.

Vaikai lenktyniauja „Speedelstar“

Yann Dermigny, gyvenantis pietryčių Mentone, pradėjo verslą netekęs pramoninės kūrybos dizainerio darbo. Neturėdamas pinigų nupirkti riedlentes savo vaikams, jis pasiūlė sukurti kažką iš turimų priemonių, naudojant kartoną ir senos važinėjančios kėdutės ratus.

Sulaukęs entuziastingų draugų ir kaimynų atsiliepimų, jis pats nusprendė imtis verslo, sukurdamas plastikinę nusileidimo keliu priemonę, kurią pavadino „Speedelstar“. Jis rado susidomėjusius platintojus Prancūzijoje ir Austrijoje, tačiau prieš pradėdamas pardavinėti, norėjo įsitikinti, kad nauja priemonė atitinka CE ženklinimo reikalavimus. Naudodamas CE ženklą ant produkto gamintojas deklaruoja, kad produktas atitinka visus susijusių ES direktyvų reikalavimus. Jis kreipėsi pagalbos į Enterprise Europe Network, kuris vienija apie 600 organizacijų 54 šalyse.

„Mažai ar vidutinei įmonei nėra lengva pačiai surasti tokią informaciją, todėl mes atlikome teisinį darbą už juos“, – sako Enterprise Europe Network organizacijos Prancūzijos Provanso-Alpių-Žydrojo Kranto regiono prekybos ir pramonės rūmų specialistė Dominique Dévé.

Susiekusi su atitinkamomis įstaigomis, Dominique Dévé pranešė savo klientui, kad jo prekei CE ženklas Austrijoje nereikalingas, nes jo priemonė neklasifikuojama kaip žaislas, taip pat ir Prancūzijoje, kur ženklas taikomas žaislams, bet ne sporto prekėms. Remdamasis gauta teisine informacija, Yann Dermigny pasirašė platinimo sutartis abiejose šalyse, planuodamas pateikti daugiau modelių.

Šaltinis: http://portal.enterprise-europe-network.ec.europa.eu/success-stories/rolling-new-markets

Informaciją parengė:
Marijus Muralis
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkas