Rekordiniai metai Europos vartotojų centrams

2013 metais Europos vartotojų centrų tinklas visoje ES atsakė į daugiau kaip 80 tūkstančiu piliečių paklausimų visoje ES. Tai sudaro 11 % daugiau nei 2012 metais.

„Padėdami vartotojams Europos vartotojų centrai svariai prisidėjo prie bendrosios rinkos. EVC darbo rezultatai parodo, kad pagal Komisijos vartotojų apsaugos programą suteiktas finansavimas yra naudingas investavimas tiems, kam labiausiai to reikia, t.y. ES vartotojams ir inovatyvioms įmonėms“, – sakė Neven Mimica, Europos Komisijos narys, atsakingas už vartotojų politiką.

Tarp 80 tūkstančių vartotojų užklausų EVC nagrinėjo ir 32 tūkstančius skundų. Palyginus su 2012 metais, skundų skaičius padidėjo 9 %.

Dviem trečdaliais atvejų  EVC patarimai davė teigiamų rezultatų.

Maždaug trečdalis visų skundų buvo susiję su transporto sektoriumi. Šiek tiek daugiau nei 15 % visų užregistruotų problemų buvo susijusios su prekių nepateikimu, paslaugos nesuteikimu. Kitos 12 % skundų buvo gauta dėl pirkinių defektų.

Į EVC tinklą besikreipiančių vartotojų skaičius didėja. Augimą lemia keletas veiksnių: vartotojas yra gerai informuotas apie savo teises; didėja EVC tinklo žinomumas; tarptautinių pirkimų padidėjimas ir bendras „krizės“ poveikis, kai vartotojais ieško geriausių pasiūlymų ir aptarnavimo už mažiausią kainą.

Daugiau informacijos apie EVC: http://ec.europa.eu/consumers/ecc/index_en.htm

 

Informaciją parengė:
Viktorija Miliajeva
Enterprise Europe Network
Europos verslo ir inovacijų tinklo projekto vadybininkė