Šiemet Lietuvos inovacijų centrui metinė Enterprise Europe Network konferencija, vykusi Ispanijos mieste Bilbao, buvo ypatinga. EEN konsorciumui Lietuvoje vadovaujantis LIC iš konferencijos grįžo su didžiausiu iki šiol veiklos įvertinimu: „Special Recognition for Resilience“ apdovanojimu. Apdovanojimas LIC ir partneriams Ukrainoje skirtas už Tiekimo grandinių atsparumo platformos sumanymą ir įgyvendinimą Rusijos invazijos į Ukrainą kontekste.
„Nors aplinkybės, kuriomis teko sugalvoti Tiekimo grandinių atsparumo platformą, ir nėra džiugios, įvertinimas tiek mums, tiek partneriams Ukrainoje, tiek ir visiems, kuriuos mobilizavome platformos kūrimo darbų pradžioje – labai svarbus. Šiuo apdovanojimu Europa dar kartą nedviprasmiškai indikuoja, kad visi esame susitelkę bendram Ukrainos pergalės tikslui, nors ir dirbame skirtinguose ir kartais gana siauruose veiklos baruose“ – teigia LIC direktorius Mantas Vilys.
Tiekimo grandinių atsparumo platformos ateitis
Šiandien Tiekimo grandinių atsparumo platformoje jau yra užsiregistravusios kone 1000 įmonių, ieškančių partnerių. Tai – didelė kontaktų duomenų bazė ir išteklius, su kuriuo partneriai planuoja dirbti ir ateityje.
„Metinė Enterprise Europe Network konferencija – puiki vieta ne tik aptarti jau nuveiktus darbus, bet ir planuoti ateities veiklas. Buvo labai naudinga įvertinus Tiekimo grandinių atsparumo platformos rezultatus su partneriais ir kolegomis visoje Europoje pakalbėti ir apie platformos ateities planus. Šiandien turėdami jau gana didelę įmonių bazę planuojame kalbėtis ir su skirtingomis tinklo sektorinėmis grupėmis bei įveiklinti jas tampresniam bendradarbiavimui su platforma. Tokiu būdu jau užsiregistravę verslai turėtų dar platesnį prieinamų paslaugų ratą ir sukurtumėme papildomas paskatas į platformą registruotis naujiems klientams“ – Tiekimo grandinių atsparumo platformos ateitį komentavo LIC konsultantas Deividas Zubrickis.
Vertę kuria ir bendradarbiavimas su kitomis iniciatyvomis
Metinė konferencija – proga ne tik kalbėtis apie nuveiktus darbus ir planus, bet ir puiki vieta susitikti tinklo senbuviams bei naujokams. Vienas pastarųjų šiemet – LIC konsultantas Romualdas Lapickis. „Į konferenciją važiavau turėdamas du tikslus: pirma, gyvai sutikti žmones, kuriuos jau ne vieną mėnesį pažįstu elektroninėje erdvėje, antra – rasti ekspertus, kurie dirba abiejuose dideliuose Europiniuose tinkluose: EEN ir E-DIH. Abi misijos pavyko su kaupu – ne tik susipažinau su partneriais, dirbančiais tiek viename, tiek kitame tinkle, bei užmezgiau kontaktus, kuriuos galėsiu panaudoti ieškodamas partnerių ir technologinių sprendimų LIC klientams, bet ir aptarėme, kaip panaudoti abiejų tinklų potencialą ateities iniciatyvoms“ – įspūdžiais dalinosi R. Lapickis.
Sąlyčio taškų ir papildomų verčių bendradarbiaujant tinklo partneriams konferencijoje ieškojo ir Europos Horizonto programos iniciatyvą EEN2EIC Lietuvos inovacijų centre koordinuojantis Vytautas Kalinauskas, konferencijos dalyviams pristatęs savo pranešimą.
„European Innovation Council – viena svarbiausių mažas ir vidutines įmones bei startuolius remiančių programų Europoje, kuria siekiama plėtoti proveržio technologijas ir žaidimo taisykles keičiančias inovacijas. Savo ruožtu EEN – didžiausias pasaulyje vieno langelio principu veikiantis verslo paslaugų tinklas, todėl bendradarbiavimas tarp šių dviejų verslumo ekosistemos žaidėjų atrodo logiškas. Visgi iki šiol jis vyksta vangiai, todėl savo pranešime ir kėliau klausimą: kaip EEN gali padėti įmonėms aplikuoti į EIC Accelerator programą ir kaip galime ugdyti tinklo narių kompetencijas padėti įmonėms šioje kelionėje“, – pranešime aptartus iššūkius ir galimybes akcentavo V. Kalinauskas.
LIC klientams – daugiau galimybių dalyvauti renginiuose visame pasaulyje
Dar viena klientų itin vertinama EEN paslauga – galimybė dalyvauti tarptautiniuose renginiuose, o jų ateityje bus tikrai ne mažiau nei iki šiol: „Džiaugiamės, kad po duomenų bazės atnaujinimo darbų visi Enterprise Europe Network tarptautiniai renginiai tapo viešai matomi, įmonės gali atlikti paiešką ir registruotis į dominančius renginius”, – pasakoja LIC projektų vadovas Marijus Muralis.
„Taip pat susitikome tiek su partneriais, su kuriais jau ne vienerius metus organizuojame tarptautinius kontaktų renginius įmonėms, tiek su tais, su kuriais norėtumėme pradėti bendradarbiavimą ateityje. Išskirčiau tokias šalis kaip Taivanas, su kuriuo EEN turi užmezgęs puikius partnerystės ryšius. Su jų atstovais konferencijoje būtent ir aptarėme buvusių tarptautinių renginių rezultatus bei kalbėjome apie naujas iniciatyvas, kurių pagalba mūsų šalies įmonės galėtų prisistatyti šiai Azijos rinkai ir galbūt rasti partnerius ateities bendradarbiavimui. Tai tik vienas iš susitikimų, o jų buvo daugybė.
Su partneriais Vokietijoje pradėjome planuoti dvišales individualias konsultacijas įmonėms, kurios nori ne tik plėtoti verslą, bet ir kartu teikti paraiškas Europos Sąjungos programoms. Individualias konsultacijas Vokietijos ir Baltijos šalių įmonėms planuojame 2024 m. vasario mėn., bet jau dabar Lietuvos įmones kviečiame pranešti apie ketinimą dalyvauti, tokiu būdu galėsime įtraukti jas į sąrašus ir pasiūlyti patogiausius konsultacijų su mūsų partneriais Vokietijoje bei jų klientais laikus. Su partneriais Maltoje dalinomės įspūdžiais iš prieš mėnesį Maltoje vykusios EEN Skaitmeninės grupės susitikimo ir jų organizuoto kasmetinio renginio StartUp Festival, kuriame dalyvauja ir mūsų klientai. Su Švedijos partneriais aptarėme konkrečių klientų klausimus. Metinės konferencijos metu vyko tematinių, darbo, sektorinių grupių ir kitų, su EEN susijusių, projektų, pasitarimai, kuriuose dalyvauja ir LIC“, – komentavo M. Muralis.
Susidomėjote galimybe prisijungti prie EEN ar kitų LIC įgyvendinamų iniciatyvų? Susisiekite su mūsų Inovacijų paramos paslaugų departamento komanda: https://www.lic.lt/kontaktai/#inovaciju-paramos-departamentas