Pirmąkart Lietuvoje Baltijos plėtros forumo aukščiausio lygio konferencija

Šiais metais pirmąkart Lietuvoje vyko Baltijos plėtros forumo (angl. Baltic Development Forum) aukščiausio lygio konferencija, kurioje dalyvavo apie 500 dalyvių iš vienuolikos Baltijos jūros šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Suomijos, Norvegijos, Danijos, Islandijos, Vokietijos, Lenkijos ir Rusijos.

Lietuvos iniciatyva pirmąkart dalyvauti Baltijos plėtros forumo (BPF) aukščiausio lygio konferencijoje, kuri rengiama kasmet vienoje iš Baltijos jūros regiono valstybių, pakviesta ir Baltarusijos delegacija. BPF konferencija vyksta 2010 metų birželio 1-2 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Metinėje aukščiausio lygio konferencijoje dalyvavo regiono valstybių ir vyriausybių vadovai, stambiausių regiono verslo įmonių ir bankų vadovai, mokslo, žiniasklaidos atstovai.

Konferencijos metu taip pat vyko vadinamoji „parodų ir kontaktų mugė“ (angl. „exhibition and networking village“) – įvairių kompanijų ir organizacijų prisistatymas, parodos.

Baltijos plėtros forumas su būstine Kopenhagoje buvo įkurtas 1999 metais. Baltijos plėtros forumas yra nepriklausoma ne pelno siekianti organizacija, atstovaujanti didelėms Baltijos jūros regiono kompanijoms, pagrindiniams miestams, instituciniams investuotojams ir verslo asociacijoms. Baltijos plėtros forumas taip pat bendradarbiauja su įvairaus spektro partneriais, įskaitant verslo, vyriausybių, regioninių organizacijų, tyrimų ir žiniasklaidos atstovus.

BPF tinklas apima daugiau nei 2500 sprendimų priėmėjų ne tik iš Baltijos jūros, bet ir aplinkinių regionų. BPF misija yra siekti, kad Baltijos jūros regionas taptų integruotu, klestinčiu ir konkurencingu pasaulyje regionu.

Baltijos plėtros forumui pirmininkauja Uffe Ellemann-Jensen, buvęs Danijos užsienio reikalų ministras (1982-1993). Ellemann-Jensen yra ne tik BPF, bet ir Baltijos jūros valstybių tarybos (BJVT) įkūrėjas.

BPF įgyvendina įvairias iniciatyvas, ieško tarptautinių kontaktų ir tokiu būdu stimuliuoja vienuolikos Baltijos jūros regiono valstybių augimą, inovacijas ir konkurencingumą.
Baltijos plėtros forumas, dar vadinamas „Baltijos Davosu”, tapo patraukliu formatu susitikti verslo, politikos ir mokslo atstovams.

Daugiau informcijos žr.:  http://www.bdforum.org

Šaltinis: www.urm.lt

Informaciją pateikė:

Rita Baidokaitė

Kauno PPA rūmai