Patikimoms Lietuvos įmonėms – paprastesnė prekyba su JAV

2011 11 30. JAV ir ES susitarė tarpusavyje pripažinti patikimas importo bei eksporto įmones ir joms taikyti paprastesnes muitinės procedūras. ES įgaliotieji ekonominių operacijų vykdytojai ir atitinkamoje JAV programoje sertifikuotos įmonės galės muitinės patikrinimus atlikti greičiau
Šis susitarimas – Europos Komisijos nario Algirdo Šemetos, atsakingo už mokesčių, muitų, kovos su sukčiavimu ir audito klausimus, vizito į JAV rezultatas. Apsilankymo metu Komisijos narys susitiko su JAV nacionalinio saugumo sekretore Janet Napolitano ir dalyvavo ES ir JAV Transatlantinės ekonomikos tarybos posėdyje.
Komisijos narys A. Šemeta sakė: „Tai svarbi naujovė su JAV prekiaujančiam ES verslui. Patikimomis pripažintos įmonės patirs mažiau išlaidų. Joms muitinės procedūros taps paprastesnės ir trumpesnės. Be to, atsivers daugiau verslo galimybių JAV.“
Šio susitarimo dėka patikimu pripažintam ir įgaliotųjų ekonominių operacijų vykdytojų statusą turinčiam ES ir JAV verslui bus taikomas paprastesnis muitinės patikrinimas. Tokių įmonių Europoje yra apie 4600. Administracinė našta joms bus mažesnė, o prekių judėjimas bus lengviau prognozuojamas. Eksportuotojams ir importuotojams atsivers naujos prekybos galimybės.
Tuo pačiu bus išlaikomi aukšto lygio saugumo standartai. Muitinės administracijos galės daugiau dėmesio skirti tam, kas gali kelti realią grėsmę saugumui.
Šio susitarimo nuostatos įsigalios iki 2012 m. liepos 1 d., įdiegus informacinių technologijų sistemas.
Šaltinis: Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje
http://ec.europa.eu/lietuva/news_hp/news/30112011_prekyba_su_jav_lt.htm
Informaciją pateikė:
Marijus Muralis
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkas