Nuo lapkričio 1 d. darbdaviai turi informuoti „Sodrą“ apie darbuotojų profesijas

Nuo lapkričio 1 d. darbdaviai turi informuoti „Sodrą“ apie darbuotojų profesijas

Nuo šių metų lapkričio 1 d. darbdaviai, priimdami į darbą darbuotojus, turės pateikti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai („Sodrai“) duomenis apie darbuotojų profesijas. Darbdaviai taip pat turės pateikti „Sodrai“ duomenis apie jau dirbančių darbuotojų profesijas. Šiam tikslui numatytas 4 mėnesių laikotarpis, t. y. nuo 2013 m. lapkričio 1 d. iki 2014 m. kovo 1 d. Surinkta informacija bus naudojama rengiant specialistų kvalifikacijų žemėlapį. Šį žemėlapį rengia Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Ūkio ministerija.

Kvalifikacijos žemėlapiui bus naudojamos jau esančios informacinės sistemos. Diplomų ir atestatų registro bei Gyventojų registro turima informacija bus susieta su „Sodros“ informacine sistema ir papildyta duomenimis apie darbuotojo profesiją, kurią pateiks darbdaviai. Tokiu būdu studijų ir profesinio mokymo absolventai bus susieti su darbo vieta pagal profesiją. Tai leis stebėti jų įsidarbinimą ir darbo užmokesčio augimą.

Darbuotojo profesija – tai žmogaus atliekamas darbas, o ne jo turimas išsilavinimas ar kvalifikacija, todėl profesijoms koduoti yra taikomas Ūkio ministerijos parengtas Lietuvos profesijų klasifikatorius.

Profesijų kodų klausimais konsultuoja Ūkio ministerijos Žmogiškųjų išteklių plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Andriuškevičienė (tel. 8 706 63 247, el. paštas danguole.andriuskeviciene@ukmin.lt). Pranešimų pildymo klausimais informaciją teikia „Sodros“ informacijos centras (tel. 1883). Profesijų duomenis darbdaviai gali teikti internetu, paprastu paštu arba atvykę į „Sodros“ teritorinį skyrių.

Kitos naudingos nuorodos:
http://www.ukmin.lt/web/lt/profesiju_klasifikatorius
http://www.sodra.lt/lt/profesiju_klasifikatorius

Informacijos šaltinis:
http://www.ukmin.lt/web/lt/straipsniai/informacija_darbdaviui

 

Informaciją ruošė:
Evelina J. Nosirevaitė
Europos verslo ir inovacijų tinklas