Naujas Komisijos pranešimas, siekiant paskatinti profesinį mokymąsi

Birželio 9 d. Europos Komisija pristatė savo naują ateities viziją dėl profesinio išsilavinimo ir mokymosi (COM(2010)296). Apie 50 proc. visų studentų dar vidurinėje mokykloje pasirenka profesinį išsilavinimą ar mokymąsi. Vis dėlto šis sektorius turi būti modernizuotas, siekiant padaryti jį patrauklesnį bei sutapatinti su aukštos kokybės pasirinkimu, kad jauniems žmonėms jis suteikia reikalingus įgūdžius norint susirasti tinkamą darbą, o suaugusiems tai būtų galimybė atnaujinti įgūdžius darbingu gyvenimo laikotarpiu. Todėl Komisija nori padrąsinti daugiau žmonių siekti profesinio išsilavinimo, pagerinti siūlomo mokymosi kokybę ir palengvinti judėjimą tarp darbų ir šalių. Tikimasi, kad ES ministrai diskutuos ir priims šį planą antroje šių matų pusėje.

Šiandien priimti Komisijos planai nusako keletą galimybių suteikti profesiniam išsilavinimui ir mokymuisi naujų impulsų. Šie yra:

  • Užtikrinti, kad mokymasis būtų visiems prieinamas, o suteikiamos kvalifikacijos įvairios;
  • Skatinti mobilumą siekiant įgyti patirties užsienyje arba kitame ekonominiame sektoriuje;
  • Užtikrinti aukščiausią galimą išsilavinimo ir mokymo kokybę;
  • Suteikti daugiau galimybių asmenims su mažesnėmis galimybėmis, pavyzdžiui, išmestiesiems iš mokyklos, žemos kvalifikacijos darbininkams ir bedarbiams, migrantams ir neįgaliesiems;
  • Ugdyti kūrybingus, inovatyvius ir verslius studentus.

Daugiau informacijos anglų kalba http://ec.europa.eu/education/news/news2388_en.htm