Muelheimo vandens premija

Dar ir šiandien ne visose pasaulio vietose užtikrinamas nuolatinis švaraus geriamojo vandens tiekimas bei kokybiškas nuotekų valymas ir utilizavimas. Daugelyje Europos šalių jau yra pasiektas aukštas aprūpinimo vandeniu lygis, tačiau ir čia dar jaučiamas naujų technologijų poreikis, ypač Pietų ir Rytų Europos šalyse.

Reino-Vestfalijos vandens tyrimų institutas įsteigė „Muelheimo vandens premiją“ ir kviečia Vokietijos bei kitų šalių įmones dalyvauti konkurse „Pažangios aprūpinimo vandeniu ir nuotekų valymo technologijos ir sprendimai“. Konkursui galima pateikti jau įgyvendintus inovatyvius projektus arba  ruošiamus projektus, turinčius aukštą praktinio pritaikymo, ekologijos ir/ar ekonominio efektyvumo laipsnį. Projektai turi būti susiję su viena iš šių temų: ištekliai, technologijos, kokybė, organizavimas.

Konkurso nugalėtojams skiriamas prizinis fondas iki 20 000 eurų. Paraiškos priimamos iki vasario 28 dienos. Paraiškos formą ir daugiau informacijos rasite internetinėje svetainėje www.muelheim-water-award.com. 2008 metais konkursą laimėjo du Austrijos mokslininkai. Jie pateikė miesto vandentiekio tinklų valdymo programinės įrangos bei azoto pašalinimo projektus, jau įdiegtus Austrijoje, Vokietijoje bei Šveicarijoje.

Informaciją patalpino Kauno PPA rūmai