Mąstymas kitoje dimensijoje

„Papildyta tikrovė“ gali nuskambėti kaip mokslinės fantastikos filmas, tačiau du kūrybingi protai, kuriuos suvedė Enterprise Europe Network, įsitikinę, kad kompiuterio sukurta technologija pakeis reklamos pasaulį. Šiaurės Austrijos Hellmonsödt mieste, David Hubner atlieka grafinio dizaino darbus ir konsultuoja prekės ženklų klausimais savo įmonėje „Dav MarkenDesign“, kurioje jis yra vienintelis darbuotojas. Jis niekada negalvojo, kad teks dirbti su dizaineriais iš Kanarų salų, tačiau Enterprise Europe Network suteikė tokią galimybę.
Enterprise Europe Network – 3000 specialistų 54 šalyse padeda verslininkams surasti verslo ir technologinius partnerius – supažindino David Hubner ir Alejandro Gil, kuris su kolega atlieka darbus nuosavoje dizaino ir animacijos studijoje „Brandia TV“.
David Hubner yra Iris Marlovits, dirbančios Austrijos federaliniuose ekonomikos rūmuose (WKÖ) klientas, o Alejandro Gil nuolat gauna patarimų iš Lucía Dobarro Delgado, Enterprise Europe Network specialistės Kanarų technologijos institute. Enterprise Europe Network surengto vizito į Tenerifėje įsikūrusią „Brandia TV“ metu, David Hubner didžiulį įspūdį padarė studijos teikiamos animacijos galimybės.
Dabar jie kartu generuoja idėjas reklamos ir marketingo projektams, naudodami papildytą tikrovę, kurioje fizinis pasaulis papildomas kompiuterio sukurtais garsais, vaizdais ir grafika. Pavyzdys galėtų būti spausdinta reklama arba skelbimų lenta, į kurią vartotojai galėtų nukreipti savo išmaniuosius telefonus ir matyti trimačius vaizdus, nematomus kitiems. „Papildyta tikrovė taps didžiule nauja kryptimi reklamos srityje“, – pranašauja David Hubner, o jo naujas verslo partneris Alejandro Gil teigia: „Enterprise Europe Network dėka galėsime patekti į naujas rinkas bei pasiūlyti naujas paslaugas klientams savo šalyse“.
Informaciją parengė:
Marijus Muralis
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkas