Lietuvos verslininkai dar mažai išnaudoja palankias verslo galimybes JAV rinkoje

Europos įmonių tinklas (angl. Enterprise Europe Network), veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose (Vilniaus PPAR), 2016 m. birželio 2 d. surengė verslo pusryčius „Kaip sėkmingai užmegzti verslo ryšius JAV? Ekspertų patarimai ir geroji įmonių praktika“.

 

Renginio pradžioje Vilniaus PPAR eksporto plėtros vadovė Audronė Masandukaitė pristatė, kuo Europos įmonių tinklas gali padėti verslininkams, ieškantiems naujų rinkų.

 

Buvęs Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis pristatė Lietuvos verslo galimybes JAV   diplomato požiūriu. Ambasadorius pabrėžė, kad JAV lietuviai turi pakankamai gerą įvaizdį ir yra neblogai žinomi šioje šalyje, ypač dėl didelių lietuvių ir litvakų bendruomenių. Taip pat lektorius siūlė išnaudoti JAV rinkos atsiveriančias galimybes, nes yra numatoma pasirašyti laisvosios prekybos sutartį tarp JAV ir Europos Sąjungos. Diplomatas pateikė nemažai kontaktų asmenų, kurie padėtų įmonėms žengti žingsnį į JAV. Ž. Pavilionis pabrėžė, kad įmonė, norinti sėkmingai patekti į JAV rinką, turi gerai atlikti „namų darbus“, ištirti rinką ir tik tuomet tikslingai veikti, išnaudojant vietinius verslo kontaktus. Kaip pavyzdį ambasadorius pateikė AB „Žemaitijos pienas“, kuri, išanalizavusi JAV rinką, nusprendė savo produktą – sūrį „Džiugas“ – realizuoti Vermonto valstijoje, pasižyminčioje gurmanišką skonį turinčiais gyventojais.

 

Renginyje kalbėjęs komunikacijos agentūros „Textus aptus“ vadovas Bryan Bradley, dirbęs žymiose tarptautinėse agentūrose „Bloomberg“ ir „Reuters“ ir nuo 1994 m. gyvenantis Lietuvoje, paantrino, kad lietuvių įvaizdis JAV rinkoje yra geresnis, nei mes save vertiname.

 

Savo sėkmės istorija JAV pasidalino UAB „Soundest“ įkūrėjas Rytis Laurinavičius. Verslininkas pažymėjo, kad JAV mes esame vertinami kaip europiečiai, be išankstinio nusistatymo ar stereotipų. R. Laurinavičius paminėjo, kad susitikimuose JAV verslininkai, skirtingai nei Europoje, netuščiažodžiaudami, be ilgų įžangų pereina prie verslo temų, taip taupydami laiką.

 

Šeimos kredito unijos tarybos narys Taurimas Valys, turintis nemažą darbo su JAV investuotojais patirtį, pažymėjo, kad, norint užmegzti verslo ryšius JAV, vien prisistatymo elektroninėmis priemonėmis neužteks, amerikiečiai vertina tiesioginį kontaktą ir rekomendacijas.

 

Pasibaigus pranešimams renginio dalyviai uždavė nemažai klausimų ir individualiai konsultavosi su prelegentais.

 

Pranešimai:

 

<a href="http://www.paramaverslui.eu/wp-content/uploads/2016/06/Naujas-CCI2016_-JAV_pristatymas cheap vardenafil.pdf“>„EUROPOS ĮMONIŲ TINKLAS – pagalba ambicingoms įmonėms diegti inovacijas, augti tarptautinėse rinkose“
Audronė Masandukaitė, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų eksporto plėtros vadovė

 

„Kodėl JAV – perspektyviausia ir svarbiausia rinka Lietuvai?“
Žygimantas Pavilionis, buvęs Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Jungtinėms Amerikos Valstijoms ir Meksikos Jungtinėms Valstijoms