Kuriama vieno langelio principu veikianti PVM administravimo sistema

Užsiimantys verslu daugiau nei vienoje ES šalyje dažniausiai susiduria su keletu skirtingų mokesčių administratorių kalbančių skirtingomis kalbomis. Vykdant veiklą šalyse su skirtingais PVM gali stipriai apsunkinti darbą bei pareikalauti iš įmonių didelių papildomų išlaidų. 2012 sausio 13 dieną Briuselyje buvo priimtas pasiūlymas, kuris yra pirmasis žingsnis siekiant suvienodinti šią sritį visoms elektroninėje erdvėje suteiktoms paslaugoms (Pradės galioti nuo 2015 sausio 1 d.) Kaip yra nutarta praėjusių metų gruodį, vieno langelio principas pirmiausia bus pritaikytas ES prekybai tarp šalių narių elektroninės prekybos, transliavimo ir telekomunikacijų paslaugų srityse. Ateityje Komisija sieks šį principą žingsnis po žingsnio pritaikyti kitoms sritims.
Algirdas Šemeta, Komisaras, atsakingas už mokesčius, muitines, kovą su sukčiavimu ir auditavimą, teigė kad: „Dabartinės PVM sistemos ES sudėtingumas yra kliūtis plėtoti verslą bendrojoje rinkoje. Teikiant paslaugas vieno langelio principu būtų galima gerokai palengvinti tarpvastybinę plėtrą Europos pradedantiesiems verslininkams ir ne tik, o tai prisidėtų kuriant naujas darbo vietas bei skatinant augimą.“.
Įgyvendinus visus numatytus veiksmus ir juos pradėjus taikyti 2015 metų sausį, vieno langelio principu galės pasinaudoti ES šalių verslinkai veikiantys telekomunikacijų, įvairių transliacijų ir elektroninių paslaugų srityse. Šie pakeitimai leis verslininkams deklaruoti ir mokėti PVM toje ES šalyje, kurioje jis yra įregistruotas, o ne ten, kur yra įsikūręs jo klientas. Daugiau informacijos rasite:

Aivaras Knieža
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projektų vadovas