Komisija pasiūlė naujas PVM taisykles kuponams

Europos Komisija 2012-05-10  pasiūlė pakeisti ES PVM taisykles tam, kad užtikrintų vienodą mokesčių taikymą visiems kuponų tipams visose ES šalyse. Atsiskaitymas kvitais sudaro 52 mlrd. Eurų per metus. Išankstinio apmkėjimo kvitai už telekomunikacijos paslaugas sudaro beveik 70 procentų kvitų rinkos, o po jų eina dovanų ir nuolaidų kuponai. Tačiau egzistuojantys skirtumai tarp nacionalinių PVM taisyklių kuponų apmokestinime sukelia rimtų rinkos problemų. Tai yra vienas iš veiksnių neleidžiantis įmonėms pasinaudoti visais bendrosios rinkos teikiamais privalumais, nes jos susiduria su dvigubo apmokestinimo ir verslo plėtros kitose šalyse sunkumais. Siūlomos naujos taisyklės padėtų to išvengti.
Algirdas Šemeta, muitų, mokesčių, audito ir kovos su sukčiavimu komisaras, pakomentavo: „Kuponai Europoje šiuo metu yra pakilime, jais atsiskaitoma milijonus kartų kiekvieną savaitę. Nėra įrodymų, kad ši nuolatos auganti rinka galėtų susitraukti dėl mokesčių sistemos neaiškumo ir komplikuotumo, todėl priėmus naujas PVM taisykles, kurios buvo šiandien pasiūlytos, mes galime įeiti į tikrą bendrąją kuponų rinką kurios naudą pajus verslas, žmonės ir mokesčių administratoriai.“
Pagal pasiūlytas naujas taisykles, skirtingos kategorijos kuponai būtų aiškiai išskirti, kaip ir jų pridėtinės vertės mokestis. Tai padės suvienodinti atsiskaitymų pasinaudojant kuponais sąlygas visoje Europoje. Siekiama suformuoti  kuponų apibrėžimus skirtus PVM nustatymui ir kada jis turi būti mokamas (pvz. kupono pirkimo metu ar atsiskaitymo su juo metu). Kuponai galės būti naudojami perkeliant juos distribucijos grandinėse ir naudojant įrastas apmokėjimo formas. Naujos taisyklės įsigalios nuo 2015 sausio 1 dienos.
Projekto vadovas – koordinatorius
Europos verslo ir inovacijų tinklas