Kaip kūrybiškai panaudoti sniegą

Šis mano straipsnis apie sniegą ir pamąstymai, kaip kūrybiškai galime jį panaudoti.

Gali būti, kad sakysite, na kiek gi galima kalbėti apie tą sniegą. Na, bet nieko nepadarysi, kai jo šiais metais mes turime sočiai, tai nori nenori apie jį vis sukas kalba.

Truputėlis teorijos: kas yra sniegas, ir kaip jis susidaro. Kaip žinia, visi krituliai susidaro ore iš vandens garų. Jei oras šaltas – vandens garai kristalizuojasi į ledo kristalėlius arba dulkes ir krenta žemyn sniego pavidalu. Jei nėra sąlygų kristalizuotis, jie lieka debesyse. Žinoma, jei oras šiltas – tai mes sulaukiame lietaus. Įdomu tai, kad snaiges sudaro kristalizuoti vandens garai ir ištirpę kristalai. Dėl šių priežaščių, kad snaigės susidaro skirtingomis sąlygomis, jos skiriasi viena nuo kitos. Mokslininkai tyrinėjantys snaiges teigia, jog jos gali būti įvairiausių formų: adatos, šešiabriaunio ritinio, žvaigždės ir pan.

Tačiau, kur jį panaudoti?

Greičiausiai, jei Jums užduočiau šį klausimą, dauguma Jūsų atsakytumėte, kad sniegą naudotumėte sporte. Kiti greičiausiai atsakytumėte, jog sniego figūrų lipdymas – tai yra kūrybiškas sniego panaudojimas. Štai aną dieną per televiziją rodė, kad vaikai sugalvojo ir suorganizavo sniego gniūžčių karą. Tai juk dar vienas kūrybiškas sniego panaudojimas. Deja jis neįvyko, tiesiog buvo uždrausta dėl nesaugumo. O jeigu miesto centrinėje aikštėje pastatytume sniego namus ar sniego žaidimo aikštelę vaikams – juk tai ir yra kūrybiškas sniego panaudojimas? O jei dar sniegą nudažytume įvairiomis spalvomis – tai galėtume sniego plotus paversti gėlių pieva žiemą. Žinoma, tuo atveju, jei dažai būtų ekologiški.

Naujų kūrybiškų sniego panaudojimo būdų ieškojau ir Europos verslo ir inovacijų tinklo Tarptautinėje technologijų duomenų bazėje (www.tech-market.lt). Akis užkliuvo už vieno Italijos įmonės pasiūlymo – sniego ginklas. Pamačiusi šį ginklą nuotraukoje, labiau jį pavadinčiau patranka, šaudančia sniego kamuoliais. Pasak pasiūlymo autorių, šis prietaisas, o tiksliau sniego ginklas, gali būti pritaikomas sporto šakose. Šią įmonę domina komercinės sutartys.

Apibendrinant kelis mano pamąstymus, galiu teigti, kad mes tikrai neišnaudojame tai, ką mums gamta duoda, o tiksliau, ką šiemet duoda su kaupu. Taigi, laukiu Jūsų pasiūlymų, kaip kūrybiškai panaudoti sniegą. Juk sako, kad šiais laikais nėra nieko neįmanomo.

Erika Zavackienė, www.inovacijos.lt