Išrinktas naujas ES ekologiško gaminio logotipas

uropos Komisija oficialiai paskelbė ES ekologiško gaminio logotipo konkurso nugalėtoją. Konkurso nugalėtoju tapo Vokietijos studentas Dusanas Milenkovicius, už kurio logotipą – Europos Sąjungą simbolizuojantį lapą – balsavo 63 % žmonių. Nuo 2010 m. liepos 1 d. ES ekologiško gaminio logotipu bus privaloma ženklinti visus fasuotus ekologiškus gaminius, pagamintus bet kurioje ES valstybėje narėje ir atitinkančius būtinus standartus. Juo galės būti ženklinami ir importuojami gaminiai. Kartu su ES ženklu galės būti naudojami ir kiti privatūs, regioniniai ar nacionaliniai logotipai. Artimiausiu metu bus iš dalies pakeistas ekologinio ūkininkavimo reglamentas – viename iš jo priedų bus pristatytas naujasis logotipas.

Europos Sąjungą simbolizuojantis lapas – tai lapas, kurį sudaro žaliame fone išdėstytos ES žvaigždės. Tai labai gerai suprantamas ženklas, kuriuo perteikiamos dvi aiškios mintys: gamta ir Europa.

Geriausio logotipo autorius, taip pat antros ir trečios vietos laimėtojai bus pagerbti Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato surengtoje oficialioje apdovanojimų ceremonijoje, kuri vyks Briuselyje 2010  m. liepos mėn. Šiems trims konkurso laimėtojams bus įteikti 6 000 EUR, 3 500 EUR ir 2 500 EUR apdovanojimai.

Ekologiško gaminio logotipo konkurse geriausiu pripažintas logotipas

i0bdxo155

Daugiau informacijos: http://europa.eu