Inovatyvaus miesto logistikos sąvoka uostamiesčiuose

Vokietijos logistikos klasteris ir keletas jo organizacijų-narių planuoja sukurti naujovišką miesto krovinių logistikos koncepciją dideliuose uostamiesčiuose dėl augančio poreikio atsižvelgti į didėjančias energijos sąnaudas, išteklių trūkumą ir gyventojų raidą. Koncepcija bus sukurta įgyvendinant „Marco Polo“ programos spūsčių išvengimo/eismo mažinimo veiksmų projektą. Šiuo metu ieškomi projekto partneriai – visi logistikos grandinės dalyviai, pvz. laivybos ir logistikos bendrovės, vietos viešojo transporto, mažmeninės prekybos tinklai, taip pat kiti logistikos klasteriai, MTTP ir IT kompanijos. Pageidautina, kad partneriai vykdytų veiklą Europos uostamiesčiuose.

Šio projekto tikslas yra sukurti naują koncepciją dideliuose uostamiesčiuose mažinant teršalų išmetimą sukuriant naujus krovininių transporto kelius, pavyzdžiui, naudojant metropolitenus krovininiam transportui.

Klasteris ieško būdų, kurie padėtų gabenti krovinius integruojant transportą į gamybos procesus. Pagrindinis tikslas yra užtikrinti, kad visa tiekimo grandinė būtų efektyvi, kuris gali būti pasiektas, pavyzdžiui, sutrumpinant kelionės atstumą, padidinant apkrovas, sumažinti tuščių eigų skaičių ir pan. Projekto partneriai turi prisidėti prie veiklos įgyvendinimo ir savo žiniomis siekiant optimizuoti multimodalinės logistikos grandinės našumą, plačiau naudojant energiją taupančias transporto rūšis, didinant transporto rūšių ir krovinių pervežimo terminalų integraciją, mažinant spūstis keliuose, ypač Europos Sąjungos pagrindiniuose eismo taškuose, bei gerinant krovininių transporto sistemų aplinkosaugos veiksmingumą Europos Sąjungoje.

Projekto paraiška turės būti pateikta pagal „Marco Polo“ kvietimą, kuris bus paskelbtas 2012 m. birželio mėn. arba su kitu kvietimu, planuojamu 2013 m. sausio mėn.

Įmonės/organizacijos, susidomėjusios šiuo projekto pasiūlymu, dėl išsamesnė informacijos kviečiamos kreiptis į Europos verslo ir inovacijų tinklo partnerius Vilniuje, Kaune arba Klaipėdoje.