Graikijos ir Turkijos įmonių bendradarbiavimas informacijos ir komunikacijos technologijų (IKT) sektoriuje

Graikijos siuvinėjimo programinės įrangos bendrovė Enterprise Europe Network (Europos verslo ir inovacijų tinklo) pagalba sudarė platinimo sandėrį su įmone Turkijoje.
Salonikuose įsikūrusi įmonė Compucon kuria tekstilės raštų projektavimo programinę įrangą, kurią gali nuskaityti beveik visi šablonų gamybos įrenginiai.
 
Eksportuojančios į keletą užsienio rinkų įmonės verslo plėtros direktorius Thomas Vassaras ieškojo tinkamo platintojo Turkijoje. Jis kreipėsi į Enterprise Europe Network biurą Salonikuose, veikiantį Šiaurės Graikijos pramonės federacijoje. „Nepaisant esamų technologijų nėra lengva pačiam rasti verslo partnerį, pavyzdžiui, naudojant internetą. Kažkas turi gauti informaciją iš abiejų pusių ir nuspręsti, ar verslo partneriai tinka“, – paaiškina Thomas Vassaras.
Tinklo informacijos specialistė Monika Nagy susisiekė su savo kolega Serdal Temel, Enterprise Europe Network vadybininku, dirbančiu Turkijos Izmiro Ege universiteto mokslo ir technologijų centre. Jis padėjo T. Vassaras užmegzti kontaktą su Turkijos įmone „Yorka Software“. Buvo pasirašyta platinimo sutartis, kuri, T. Vassaras tikisi, apims ne tik Turkiją, bet taip pat partnerius, esančius toliau Rytuose.
„Enterprise Europe Network yra patikima sistema. Naudojantis jos priemonėmis, kontaktai tarp įmonių užmezgami ne spontaniškai“, – teigia M. Nagy.

 

 

Informaciją parengė:
Marijus Muralis
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkas