Europos Sąjungos ir Rusijos susitikime daugiausia dėmesio skiriama Rytų partnerystei ir kovai su terorizmu

Europos Sąjungos ir Rusijos susitikime daugiausia dėmesio skiriama Rytų partnerystei ir kovai su terorizmu

Šių metų sausio 28 d. vykusiame susitikime, ES ir Rusijos atstovai diskutavo įvairiomis temomis, tokiomis kaip Rytų Partnerystė, Ukraina, prekyba ir žmogaus teisės.

Susitikimas suteikė galimybę peržvelgti temas, įskaitant: ekonominės integracijosiniciatyvos, prekyba ir PPO, tarptautiniai įsipareigojimai, žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės, ir užsienio reikalų iššūkius Sirijoje ir Irane.

ES ir Rusijos šalių atstovai atvirai diskutavo dėl jų santykių su bendromis kaimynėmis šalimis, ypatingai Rytų Partnerystės šalimis. Po viršūnių susitikimo Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Herman Van Rompuy pabrėžė būtinybę išvengti skirtingų interpretacijų ir nesusipratimų apie tai, ką Rytų partnerystė bando pasiekti. Todėl ES ir Rusijos lyderiai susitarė tęsti dvišales konsultacijas ekspertų lygmenyje dėl būsimų Rytų Partnerystės bendradarbiavimo sutarčių.

Pirmininkas H. Van Rompuy ir Europos Komisijos pirmininkas José Manuelis Barrosopakartojo ES įsitikinimą, kad skirtingi prekybos susitarimai gali bendrautikonstruktyviai tarpusavyje.

ES Pirmininkai taip pat pabrėžė, kad būtina gerbti suverenių valstybių pasirinkimo laisvę pasirinkti savo kelius.

Daugiau informacijos anglų kalba: http://www.european-council.europa.eu/home-page/highlights/eu-russia-summit-focuses-on-eastern-partnership-and-combatting-terrorism?lang=en

 

Informaciją parengė:
Evelina J. Nosirevaite
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkė