Europos Parlamentas atveria galimybę sukurti bendrą mobiliųjų telefonų pakrovėją

Europos Komisija gavo Europos Parlamento patvirtinimą dėl galimybės atnaujinti ir sukurti bendrą mobiliųjų telefonų ir kitų nešiojamų prietaisų pakrovėją.

Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Antonio Tajani sakė: “ Šiandienos balsavimas nustato tolimesnes inovacijas ir augimą mobiliųjų komunikacijų srityje. Sektorius ir toliau rodo didžiulį potencialą ir patikimas bei greitas belaidis ryšys yra būtinas nuolatinei revoliucijai gamybos, paslaugų, švietimo ir pramogų srityse. Bet yra dar daugiau: naujosios taisyklės leidžia mums įvesti bendrą pakrovėją mobiliesiems telefonams ir panašiems prietaisams. Tai labai gera žinia mūsų piliečiams ir aplinkai“.

Balsavimas įvyko remiantis Europos Komisijos pasiūlymu ( IP/12/1109 ). Radijo įranga apima tokius produktus kaip mobiliuosius telefonus, GPS / GALILEO imtuvus ir belaidžio automobilio durų atrakinimus. Balsavimas Europos Parlamente leis, tai kad kuo daugiau vartotojų galėtų pasinaudoti skirtingais prietaisais be kliūčių. Gamintojai, importuotojai ir platintojai turės laikytis aiškių įsipareigojimų, siekiant užtikrinti, kad radijo ryšio įrenginiai atitiktu ES rinkos standartus. Be to, radijo įranga taisykles ir teisės aktai, taikomi vidaus rinkos, padės sumažinti įmonių išlaidas, ypač smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms.

Daugiau informacijos:
http://ec.europa.eu/enterprise/sectors/rtte/documents/legislation/review/index_en.htm

Informaciją parengė:
Viktorija Miliajeva
Enterprise Europe Network
Europos verslo ir inovacijų tinklo projekto vadybininkė