Europos mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros programos: kas naujo?

2012 m. kovo 29 d. Europos verslo ir inovacijų tinklas (Enterprise Europe Network), veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) surengė nemokamą seminarą-informacinę dieną „Europos mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros programos: kas naujo?“. Renginio metu MITA darbuotojai pristatė tarptautines programas EUREKA, EUROSTARS ir 7BP, paraiškų teikimo procesus, dažniausiai daromas klaidas bei teikė patarimus, kurie užtikrina projektų sėkmingą vertinimą, taip pat buvo pristatyta projekto partnerių paieška Bendrijos mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos informacijos tarnybos CORDIS portale. Kalbant apie galimybes verslui 7BP buvo užsiminta, kad šiais metais bus skelbiami paskutiniai kvietimai teikti paraiškas pagal šią programą, o nuo 2014 metų prasidės programa HORIZONTAS 2020.
Antroje seminaro dalyje Dr. Ramūnas Aleksiejūnas iš Vilniaus universiteto ir Dr. Juras Ulbikas iš UAB „Europarama“ pristatė savo patirtį vykdant EUREKA ir 7BP projektus. Renginio pranešėjai akcentavo projekto partnerių paieškos ir atrankos svarbą sėkmingam projekto įgyvendinimui, atsiradusias galimybes bei iškilusias kliūtis.
Renginyje dalyvavo 24 atstovai iš 19 įmonių ir organizacijų, jau turinčių patirties Europos mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros programose arba tik ketinančių teikti paraiškas pirmą kartą. Įmonės ir organizacijos, teikusios projektų paraiškas arba jau sėkmingai juos įgyvendinusios, dalinosi savo patirtimi, įžvalgomis bei pasiūlymais.

PRANEŠIMAI

MITA veiklos pristatymas
Daiva Krasauskaitė, MITA

Programa EUREKA individualūs projektai. Galimybės verslui Lietuvos Izraelio I kvietime teikti paraiškas
Raimonda Petkevičienė, MITA

EUROSTARS programa: konsorciumo formavimas, paraiškų rengimo taisyklės, finansavimo tvarka, šaltiniai
Daiva Krasauskaitė, MITA

Galimybės verslui 7BP
Viktoras Mongirdas, MITA

Partnerių paieška ir savo gebėjimų pristatymas Europos mokslinių tyrimų erdvėje
Arūnas Beržinskas, MITA

EUREKA projektas E!4473 EULASNET II OPTICAL DIAGNOSTICS
Dr. Ramūnas Aleksiejūnas, Vilniaus universitetas

7BP projektai: ORION, MESMESH, EFFIHEAT
Dr. Juras Ulbikas, UAB „Europarama“