Europos Komisija tobulina EURES darbo paieškų tinklą

Europos Komisija priėmė sprendimą modernizuoti visoje Europoje veikiantį EURES tinklą. Šis sprendimas turėtų dar labiau padidinti darbuotojų mobilumą ir sustiprinti bendrą Europos darbo rinką. EURES reformos tikslas yra palengvinti darbo ieškančių Europiečių pastangas susisiekti su potencialiais darbdaviais kurie ieško specifinių jų turimų gabumų. Atnaujintas EURES tinklas dėmesį kreips į sektorius, kuriuose yra tam tikrų specifinių gabumų reikalaujančių darbuotojų trūkumas bei į paramą jaunų žmonių įdarbinimo programoms.

EURES šiuo metu sudaro 31 įdarbinimo paslaugas ES šalyse teikiantis partneris (visose ES šalyse). Naujas Europos Komisijos sprendimas padės šiam tinklu dar greičiau reaguoti į specifinius ekonomikos poreikius. Šis tinklas ne tik sudarys salygas darbuotojams susirasti jų kompetenciją atitinkančius darbus, bet ir Darbdaviams padidins galimybę susirasti tinkamą darbuotoją.

Europos Komisijos priimta reforma akcentuoja jaunų žmonių įdarbinimą, kurie turi daugiau galimybių keisti gyvenamąją vietą, bei apima ne tik įdarbinimo, bet ir mokymosi programas. Atlikus reformą taip pat bus atnaujintas ir EURES tinklalapis, kuris taps labiau priimtinas vartotojams bei turės atitikmenų paieškos funkciją, kurios pagalba bus galima automatiškai susirasti tinkamiausias darbovietes/ darbus pagal į įgūdžius orientuotą darbo rinkos informaciją.

Plačiau… 

Aivaras Knieža
Projekto vadovas – koordinatorius
Europos verslo ir inovacijų tinklas