Europos Komisija padeda mažoms ir vidutinėms įmonėms patekti į Azijos rinką

Pietryčių Azija, kaip viena iš sparčiausiai augančių rinkų, siūlo daugybę galimybių Europos verslui, besidairančiam į užsienio rinkas. Nepaisant plėtros potencialo, regionas kelia ir nemažai iššūkių, įskaitant skirtingus požiūrius į intelektinės nuosavybės teises. Europos Komisija (EK), siekdama padėti Europos mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) rasti šiuos skirtumus, įkūrė Azijos intelektinės nuosavybės teisių mažoms ir vidutinėms įmonėms pagalbos centrą (angl. ASEAN IPR SME Helpdesk).

EK yra pasiryžusi patarti Europos MVĮ, kad jos galėtų kurti savo sėkmės istorijas Pietryčių Azijoje. Pietryčių Azijos tautų asociacijai (ASEAN) priklausančios šalys sudaro devintą pagal dydį ekonomiką pasaulyje ir suteikia didžiules galimybes, tačiau tuo pat metu skirtingi papročiai, įstatymai ir reglamentai MVĮ kelia nelengvus uždavinius, ypač bandant efektyviai apsaugoti intelektinės nuosavybės teises.

Siekdama padėti ES MVĮ ir remdamasi sėkminga Kinijos intelektinės nuosavybės teisių mažoms ir vidutinėms įmonėms pagalbos centro (angl. China IPR SME Helpdesk) patirtimi, EK 2013 m. balandį pristatė Azijos intelektinės nuosavybės teisių mažoms ir vidutinėms įmonėms pagalbos centrą. Šio centro specializacija – padėti Europos MVĮ įveikti iššūkius, susijusius su skirtumais intelektinės nuosavybės teisių apsaugoje, ir būti vertinga priemone Europos MVĮ, siekiančioms plėsti savo verslą užsienyje.

„Lyginant su tarptautinėmis korporacijomis, MVĮ susiduria su unikaliomis problemomis, pradėdamos veiklą tarptautinėse rinkose. Pagalbos centras teiks individualias paslaugas, pagal konkrečius įmonių poreikius, kurios padės Europos verslui sėkmingai plėstis į Pietryčių Aziją“, – teigia Europos MVĮ atstovas Daniel Calleja.

EK remiama infrastruktūra užtikrins MVĮ žinias prieš pradedant veiklą, kad jos investuoja ir prekiauja saugiai, taip pat supranta intelektinės nuosavybės teises ir riziką. Ši unikali, nemokama paslauga teikia patarimus verslui įvairiomis priemonėmis: tiesioginio režimo portalas, pagalbos linijos paslauga, mokymo seminarai ir spausdinta informacija.

Azijos intelektinės nuosavybės teisių mažoms ir vidutinėms įmonėms pagalbos centro (angl. ASEAN IPR SME Helpdesk) portalas:http://www.asean-iprhelpdesk.eu/

Šaltinis:
http://ec.europa.eu/enterprise/magazine/articles/smes-entrepreneurship/article_11072_en.htm

Informaciją parengė:
Marijus Muralis
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkas