Europos Komisija konsultuojasi su Jumis dėl bendrosios gaminių saugos direktyvos peržiūrėjimo

Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktorato B direktoratas (Vartotojų politika) pradeda viešąsias konsultacijas dėl Bendrosios gaminių saugos direktyvos 2001/95/EC (toliau vadinama – BGSD) peržiūrėjimo.

Šios konsultacijos tikslas – surinkti nuomones ir informaciją apie įvairias BGSD taikymo problemas ir įvertinti Komisijos numatytus veiksmus.

Konsultacija apima standartizavimo procedūros, numatytos BGSD, klausimus, skirtingų vartojimo gaminių saugos vertinimų suderinimą, rinkos priežiūros sistemą ir suderinimą su laisvo  prekių judėjimo paketu ir t.t.

Išsamesnę informaciją galite rasti pridedamame dokumente: „Numatytų veiksmų, skirtų pagerinti ES bendrąjį gaminių saugos režimą, santrauka“.

Ūkio subjektų, ypatingai mažų ir vidutinių įmonių, dirbančių asmeninių apsaugos priemonių (šalmų, apsauginių akinių, kojų ir rankų apsaugų ir t.t.), kosmetikos produktų, namų apyvokos įrangos (elektrotechnikos ir elektronikos gaminių, dujinių prietaisų, baldų) bei buityje naudojamų cheminių priemonių (valiklių, ploviklių, dažų, klijų, skalbimo priemonių, automobilių valiklių ir t.t.), tekstilės gaminių (vaikų drabužių, naktinių drabužių), vaikams skirtų produktų (vaikų priežiūros reikmenų, žaislų, žaidimo aikštelių įrangos), potencialiai pavojingų gaminių (žiebtuvėlių, paprastų slėginių indų, pirotechnikos gaminių) gamybos sektoriuose, komentarai yra labai svarbūs.

Kviečiame pateikti nuomonę, faktus ar pagrįstus siūlymus dėl BGSD taikymo. Jūsų nuomonę perduosime Europos Komisijai, tai padės atlikti BGSD taikymo problemų ir numatytų sprendimų veiksmų kokybinį ir kiekybinį tyrimą. Prašome užpildyti klausimyną iki liepos 20 d.

Dėkojame už Jūsų indėlį į geresnį verslo reglamentavimą Europos Sąjungoje !

Prašome užpildytą klausimyną siųsti:

Vilniaus, Alytaus, Utenos ir Panevėžio apskričių įmonės:
Irena Jasiukevičiūtė, Vilniaus biuro vadovė, tel.: 8 ~ 5 2135450;

sigita.makauskaite@cci.lt

Kauno, Marijampolės ir Šiaulių apskričių įmonės:
Jolanta Dominauskienė, vadybininkė, tel.: 8 ~ 37 229212; jolanta.dominauskiene@chambers.lt

Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskričių įmonės:
Lina Mockutė, projekto vadovė, tel.: 8 ~ 46 390867;

lina.mockute@chambers.lt