Europarlamentarai uždegė žalią šviesą saugesniems ir ekologiškesniems vilkikams

Europarlamentarai uždegė žalią šviesą saugesniems ir ekologiškesniems vilkikams

Antradienį EP nariai pritarė EK pateiktoms naujoms taisyklėms, kurios sudarys gamintojams sąlygas kurti saugesnius ir ekologiškesnius vilkikus. Suapvalinta kabinų forma leis padidinti vairuotojų regėjimo lauką, o pagerintos aerodinaminės savybės – sumažinti kuro sunaudojimą.
Nuo 1996 m. galiojančių taisyklių, kurios nustato sunkiasvorių krovininių transporto priemonių specifikacijas, pakeitimai suteikia gamintojams galimybę keisti vilkikų dizainą ir viršyti dabartinius svorio ir ilgio apribojimus, jei tai padidina jų saugumą ir ekologiškumą.
Suapvalinta kabinų forma leis padidinti vairuotojų regėjimo lauką ir sumažinti sunkaus pėsčiųjų sužalojimo pavojų susiduriant nedideliu greičiu. Aptakai priekabos gale padės taupyti kuro sunaudojimą, o tai mažins šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą. Vilkikai su hibridiniais varikliais galės būti viena tona sunkesni.
Naujose taisyklėse griežtinama sunkvežimių svorio kontrolės sistema, o ES valstybės įpareigojamos pasitvirtinti atskiras svorio kontrolės nuostatas. Be to, siūloma vilkikuose diegti svorio jutiklius, kurie informuotų vairuotoją apie jų transporto priemonės svorį esamuoju laiku.
Nors šios taisyklės dar gruodžio mėn. buvo neformaliai suderintos su ES Taryba, joms įsigalioti reikia formalaus ES Tarybos pritarimo. Po to ES valstybės turės dvejus metus perkelti minėtas taisykles į savo teisę. Europos Komisija taip pat turėtų kitąmet parengti atskiro teisės akto projektą dėl vilkikų kabinų dizaino