Enterprise Europe Network – padeda susitikti bei bendradarbiauti skirtingų šalių įmonėms

AB LYTAGRA jau nuo 1945 m. užsiima didmenine prekyba. 1991 m. įmonė privatizuota. Įmonė prekiauja: juodaisiains metalais, vamzdžiais, statybinėmis medžiagomis, tvirtinimo detalėmis, spalvotais metalais, žemės ūkio technika ir jos atsarginėmis dalimis, guoliais bei ūkinėmis prekėmis. Bendrovė turi 13 filialų ir 10 antrinių įmonių visoje Lietuvoje.

Kauno PPA rūmų tarptautinių ryšių bei Enterprise Europe Network vadybininkas Edmundas Cylikas kalbina šios bendrovės  komercijos direktorę Dalią Balsienę.

Kaip Jūs ieškote naujų tiekėjų bei prekybos partnerių?

Naujų tiekėjų paieška vyksta susitikimų metu, kuriuos organizuoja Kauno PPA rūmai bei juose veikiantis Enterprise Europe Network, didelę naudą duoda lankymąsis parodose, daug kontaktų užmezgame ir per internetines duomenų bazes. Esame pasiskelbę keliuose internetiniuose puslapiuose anglų kalba, todėl partneriai ir patys susiranda mus.

AB LYTAGRA nuolat dalyvauja Kauno PPA rūmų bei Enterprise Europe Network organizuojamuose verslininkų susitikimuose ir kituose renginiuose. Kaip tai padeda plėtoti Jūsų verslą?

Dalyvavimas verslininkų susitikimuose ir kituose renginiuose – tai tiesioginiai kontaktai su potencialiais prekybos partneriais, informacija apie naujus gaminius bei rinkos tendencijas, tai puiki galimybė papildyti jau turimą prekių asortimentą ir geriau tenkinti vartotojų poreikius.

Po susitikimo su Slovakijos įmonėmis, kurį organizavo Kauno PPA rūmuose veikiantis Enterprise Europe Network, pradėjote bendradarbiavimą su įmone BC TORSION. Kaip Jums sekasi, kokie ateities planai?

Labai džiaugiamės, kad su Jūsų pagalba pavyko užmegzti ryšius su šia įmone. Produktas (metalinės tvoros) kokybiškas ir labai greitai pritapo rinkoje. Labai nuliūdino gamintojo pranešimas, kad dėl ekonominės padėties gamyklą Slovakijoje žadama uždaryti ir perkelti gamybą į pagrindinę gamyklą Prancūzijoje. Tai neabejotinai padidins prekės savikainą, nes ir transportavimo ir gamybos išlaidos bus didesnės. Bet „Lytagra“ visada nusiteikusi optimistiškai, ieškosime sprendimų ir manau jie bus rasti.

Dėkojame Jums už pokalbį. Linkime sėkmės, tikimės, kad ir ateityje galėsime dalykiškai bendradarbiauti.