Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai jau keletą metų aktyviai bendradarbiauja su Enterprise Europe Network partneriais – ES – Japonijos pramoninio bendradarbiavimo centru (angl. EU-Japan Centre for Industrial Cooperation). Įmonėms organizuojami mokymai apie Japonijos kultūrinius aspektus ir galimybes šioje rinkoje, viešinama verslui aktuali informacija apie šią šalį ir partnerių iniciatyvas – verslo misijas, mokymus Japonijoje, webinarus ir kt.
Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų narė įmonė „Geld Baltic“ gamina SUPERGARDEN prekės ženklo džiovintas šaltyje (liofilizuotas) uogas, vaisius, daržoves ir prieskonius. Įmonė siekia plėsti veiklą užsienio rinkose, todėl dalyvauja Enterprise Europe Network organizuojamuose renginiuose apie užsienio rinkas. UAB „Geld Baltic“ direktorė Laura Kaziukonienė pasakoja, kad dalyvaudama seminare verslui apie Japoniją prieš du metus išgirdo apie mokymų programas Japonijoje, kurias organizuoja ES – Japonijos pramoninio bendradarbiavimo centras, todėl prieš šiais metais organizuotą seminarą „Laisvosios prekybos sutartis – Japonijos pavyzdys“ jau buvo pateikusi paraišką dalyvauti programoje „Get Ready for Japan“.
„Get Ready for Japan – tai kasmetinė 2 sav. trukmės kompleksinė programa, kuri padeda įmonėms geriau suprasti verslo Japonijoje subtilybes, apima paskaitas, mokymus, vizitus į įmones, verslo susitikimus ir k.t., tačiau gali dalyvauti tik 14 įmonių iš visos Europos Sąjungos, todėl džiaugiamės, kad kiekvienais metais šioje programoje dalyvauja vis daugiau įmonių iš Lietuvos“, – teigia Enterprise Europe Network, veikiančio Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, projekto vadovas Marijus Muralis.
UAB „Geld Baltic“ direktorė Laura Kaziukonienė pasakoja, kad mokymų metu taip pat labai daug patirties galima pasisemti iš kitų programos dalyvių, kurie jau vykdo verslą Japonijoje ir siekia geriau perprasti kultūrinius aspektus.
„Japonijos istorijos, religijos, kultūros, ekonomikos ir pramonės, politikos, elektroninės prekybos pagrindų mokymai; bendravimo ir derybų su Japonijos verslininkais įgūdžių įgijimas; potencialių klientų kontaktai ir galimybė dalyvauti verslo susitikimuose bei tikrose derybose; ryšių užmezgimas su Japonijos įmonių vadovais; vizitai į įmones „Sogo Sosha Marubeni“, „Wired Beans“, „Ericcson“, „Akiu Winery“, „Tohoku Kogei“; žinios apie kitas ES-Japonijos pramoninio bendradarbiavimo centro programas“ ir t.t., – vardina pagrindinius dalyvavimo programoje privalumus p. Laura Kaziukonienė.
Plačiau apie ES – Japonijos pramoninio bendradarbiavimo centro veiklą ir paslaugas galima sužinoti tinklalapyje https://www.eu-japan.eu/, informacija apie būsimus webinarus skelbiama EPA Helpdesk tinklalapyje https://www.eu-japan.eu/epa-helpdesk
Enterprise Europe Network atstovai mielai padeda įmonėms, suteikdami daugiau informacijos ir konsultuodami įvairiais verslo plėtros klausimais.