Enterprise Europe Network elektronikos sektorinės grupės susitikimas Vilniuje

Prieš mažiau nei pusmetį į Lietuvos inovacijų centras pateikė idėją Enterprise Europe Network elektronikos sektorinės grupės susitikimą surengti Vilniuje.  „Šiandien, atsigręžę į taip greitai prabėgusį trijų dienų partnerių susitikimą, turime kuo pasidžiaugti” – sakė Lietuvos inovacijų centras.

Vilnių aplankę #EEN elektronikos sektoriaus specialistai iš 14 skirtingų šalių nuodugniau pažino Lietuvos mokslinių tyrimų, aukštųjų technologijų bei inovacijų ekosistemą, turėjo galimybę apsilankyti keliose elektronikos bei lazerių srityje veikiančiose įmonėse, gyvai išvysti bei išbandyti naujausias lietuvių kurtas technologijas ir prietaisus.  Paskutiniąją vizito dieną taip pat buvo surengta virtuali sesija su EEN atstovais Ukrainoje, siekiant suteikti kuo efektyvesnę pagalbą šalies verslams ieškant tarptautinių partnerių šiuo ypatingai sunkiu laikotarpiu.

„Tokio tipo vizitai skatina sektorinių grupių narių bendradarbiavimą, kuris padeda įsigilinti į kitų Europos šalių pramonę bei teikti kokybiškesnes tarptautinių partnerių paieškos paslaugas EEN klientams. Vilniuje apsilankę partneriai per tokį trumpą laiko tarpą spėjo geriau pažinti ne tik vienas kitą, tačiau ir Lietuvoje veikiančias bei aukštą potencialią turinčias įmones. Akivaizdu, jog šalies aukštųjų technologijų inžinerijos pramonė yra visiškai pasirengusi užsienio partneriams teikti inovatyvius pasaulinio lygio sprendimus,“ – įspūdžiais dalinasi #LIC ekspertas, EEN elektronikos sektorinės grupės narys Alfred Šostko.

Susitikimo metu buvo užmegztos pirmosios partnerystės ir pasirašytos bendradarbiavimo sutartys. Vakarų Europos šalims pastebėjus Lietuvos įmonių inovatyvumą, EEN nariai pradėjo planuoti bendras verslo misijas ateityje, taip pat ir kitos sektorinės grupės išreiškė norą atvykti į Lietuvą pamatyti šalies lazerių pramonės ekosistemą.

Didžiausią Europos verslo paramos tinklą – Enterprise Europe Network – Lietuvoje atstovauja keturios organizacijos: Lietuvos inovacijų centras, Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

LIC informacija.