Efektyvus priemonių išnaudojimas: pozityvių rezultatų garantas

Siekiant išlikti konkurencingais yra privaloma efektyviai plėtoti MTEPI veiklas ir paslaugas, o tam būtina plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą, plėsti savo tinklaveikos lauką bei atrasti vis daugiau naujų partnerių – būtent tai įmonei ART21 užtikrinti padėjo dalyvavimas InoConnect priemonėje.

ART21 – agro ir maisto technologinių inovacijų dirbtuvės, kuriančios žemės ūkio ir maisto sektoriaus ateitį formuojančius sprendimus – su InoConnect įgyvendino net du projektus. Įmonės vadovo Augusto Alešiūno teigimu, pagrindinis jų tikslas dalyvaujant šiuose projektuose buvo plėtoti ART21 tarptautinę partnerystę ir tinklaveiką bei renginių/susitikimų metu atrasti tarptautinius partnerius, su kuriais galėtų teikti bendras paraiškas dalyvauti tarptautinėse ES MTEPI programose (Horizon2020, SME Instrument, Cosme ir pan.). Įmonei visa tai pavyko įgyvendinti, o kartu su atrastais partneriais ART21 jau pateikė dvi paraiškas dalyvauti tokiuose projektuose.

Nors užmegzti ryškiai bei praplėstas tarptautinės tinklaveikos laukas yra praktiškai įgyvendintas tikslas, ne ką mažiau svarbus įmonės sėkmingas dalyvavimas Agro parodoje, vykusioje Ispanijoje, Almerijoje. Renginio metu ART21 pavyko užmegzti pažintis su „IOF2020“ bei „EITFOOD“ bendruomenėmis. A. Alešiūnas pabrėžia, jog šiandien ir jie patys yra aktyvi šių bendruomenių dalis ir tuo labai didžiuojasi.

Įmonės vadovas kaip didžiausią dalyvavimo InoConnect priemonėje naudą įvardija – tarptautinės tinklaveikos galimybes, užmegztas naujas pažintis, praplėstą tarptautinių partnerių tinklą bei, žinoma, padidintą įmonės žinomumą užsienio rinkose bei gerosios patirties apsikeitimo galimybes globaliu mastu. Visi šie dalykai yra būtini ir svarbūs norint išlikti konkurencingais rinkoje, o tokios priemonės ir projektai kaip InoConnect sudaro šias galimybes. ART21 vadovo manymu – jei tik įmonės yra nusiteikusios suteiktas galimybes efektyviai išnaudoti – pozityvūs rezultatai yra praktiškai garantuoti.