Dvišalis bendradarbiavimas pažangios energijos srityje

Graikijos verslininkas Pavlos Michailidis, padedant Enterprise Europe Network, pradėjo importuoti saulės kolektorius ir karšto vandens ruošimo sistemas iš Kinijos. Prieš tai neturėjęs darbo patirties su Kinijos verslininkais, dabar P. Michailidis yra išskirtinis „Jiaxing Jinyi Solar Technology Co.“ produkcijos platintojas Graikijoje.

Graikijos verslininkas, internete ieškodamas potencialių tiekėjų iš Kinijos, pirmiausia aptiko nuorodą į „Jiaxing Jinyi“. Nors P. Michailidis susidomėjo prekių asortimentu ir kainomis, tačiau nežinojo nei  „Jiaxing Jinyi“ gamybos pajėgumų, nei jos  finansinės būklės.
Tačiau jis sužinojo apie Enterprise Europe Network (EEN), veikiantį Šiaurės Graikijos pramonės federacijoje, Salonikuose. EEN sudaro beveik 600 organizacijų, veikiančių 51 šalyje, o 3 tūkst. tinkle dirbančių specialistų gali padėti įmonėms patikrinti potencialių užsienio partnerių patikimumą bei įveikti kalbos ir kultūrinius barjerus. „Gavus tokio pobūdžio užklausą iš kliento, pirmiausia susisiekiame su tos šalies organizacija, priklausančia EEN. Šiuo atveju susisiekėme su EEN, veikiančiu Kinijos tarptautinės prekybos skatinimo taryboje Changsa mieste, Hunano provincijoje. Kaip visada, mūsų kolegų atsakymas buvo greitas ir labai  naudingas. Tai – išskirtinė pasaulinio Enterprise Europe Network savybė“, – teigia informacijos specialistė Monika Nagy, dirbanti Enterprise Europe Network-Hellas.
Pateikus informaciją, kurios ieškojo Pavlos Michailidis, EEN specialistai tęsė darbą su Kinijos ir Graikijos įmonėmis, versdami ir perduodami žinutes savo įmonėms. Galiausiai įmonės pasirašė susitarimą, kuris suteikė teisę P. Michailidis pardavinėti Jiaxing Jinyi’s gaminius Graikijoje, net asmeniškai nesusitikus.
„Tai svarbus žingsnis mano verslui. Enterprise Europe Network yra labai naudingas verslo rėmimo centras, kurį rekomenduočiau bet kuriai mažai ar vidutinei įmonei, turinčiai tarptautinių ambicijų“, – teigia Pavlos Michailidis.

 

Informaciją parengė:
Marijus Muralis
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkas