Draugiškos aplinkai paslaugos veržiasi į naujas rinkas

Enterprise Europe Network padėjo draugiškos aplinkai Vokietijos inžinerijos įmonei žengti svarbius pirmuosius žingsnius užsienyje.
Wolfgang Perbix vadovauja inžinierių konsorciumui, kurie specializuojasi užterštų pastatų, teritorijų ir sąvartynų valyme, taip pat didina pastatų energetinį efektyvumą. Enterprise Europe Network Hesene pasiūlė pagalbą, kai W. Perbix ieškojo būdų išplėsti savo veiklą už Vokietijos ribų. Tai viena iš pagrindinių Enterprise Europe Network veiklos sričių – padėti įmonėms pradėti veiklą tarptautinėje rinkoje, parinkti technologinius partnerius ir pristatyti ES finansavimo galimybes.
W. Perbix Rytų Europa pasirodė tinkama konsultavimo paslaugų rinka aplinkosaugos srityje. „Mes paruošėme jį dominančios įmonės aprašymą“, – sako Margarete Kessler, Enterprise Europe Network konsultantė, dirbanti Heseno žemės plėtros agentūroje. „Jis ieškojo įmonės, siūlančios dalyvauti naujuose projektuose, kurių įgyvendinimui reikia specialios kvalifikacijos, patirties aplinkosaugos srityje ir kalbos mokėjimo. Sulaukta daugybės užklausų, ypač iš Portugalijos, Lenkijos ir Kroatijos.“
Enterprise Europe Network vienija beveik 600 organizacijų 50-yje šalių ir turi priemones dalintis paskelbtais įmonių aprašymais, todėl gali surasti tinkamus verslo partnerius. M. Kessler gavo 50 atsakymų iš savo kolegų 10 šalių.
M. Kessler iš pradžių surengė W. Perbix kelionę į Porto miestą Portugalijoje, kur buvo suorganizuoti trys susitikimai koordinuojami Enterprise Europe Network biuro, veikiančio MVĮ ir inovacijų rėmimo institute. Taip pat vyko susirašinėjimas su Enterprise Europe Network Kroatijoje ir Lenkijoje. Buvo pasirašytos trys bendradarbiavimo sutartys, taip pat buvo pradėtas įgyvendinti pirmas projektas – teritorijų aplinkos taršos įvertinimas Kroatijoje.
„Enterprise Europe Network – geriausias būdas rasti verslo kontaktus Europoje. Šie kontaktai būtini siekiant pradėti veiklą užsienyje“, – teigia W. Perbix.

 

Informaciją parengė:
Marijus Muralis
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkas