Danijos vėjo energetikos įmonė džiaugiasi sėkmingo bendradarbiavimo su Enterprise Europe Network patirtimi

Danijos įmonė „Apro“ yra lyderė tarp vėjo jėgainių parkų statytojų pasaulyje ieškojo galimybių plėtrai užsienyje. Tam jie pasitelkė Enterprise Europe Network, o to rezultatas – sėkmingas veiklos išplėtimas Jungtinės Karalystės rinkoje bei 30 naujų darbo vietų sukūrimas.
Danijos įmonės jau daug metų įsisavina vėjo energiją bei taip kaupia ekspertinę patirtį jų statyboje tiek jūroje tiek žemyninėje dalyje. Kadangi šalies rinka nėra labai didelė, todėl Apro plėtros vadybininkas Morten Basse Jensen nusprendė susisiekti su Enterprise Europe Network, kurie padeda smulkiam ir vidutiniam verslui surasti technologinius ir verslo partnerius užsienyje pasitelkdami 600 partnerių organizacijų 50 šalių tinklą.
 Regiono, kuriame įsikūrusi Apro įmonė, tinklo partneriai yra įsikūrę Herningo Verslo Vystymo Centre. Šio centro ir Enterprise Europe Network darbuotojas Thomas Andersen 2010 metais kartu su tinklo partneriais Jungtinėje Karalystėje organizavo konferenciją apie vėjo jėgainių parkų jūroje galimybes Jungtinėje Karalystėje. Šioje konferencijoje dalyvavo ir Apro plėtros vadybininkas Jensenas, kuris konferencijos metu pirmą kartą susipažino su galimybėmis plėtrai JK. Ši pažintis paskatino Apro atstovus domėtis toliau, todėl Enterprise Europe Network suorganizavo jiem vizitus pas Jungtinėje Karalystėje Jorkšyro ir Humbero regionuose įsikūrusias įmones. Šių susitikimų metu Jensen susipažino su Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios statybos jūroje paslaugas teikiančios įmonės „Cosalt“ atstovais. Susitikimą organizavęs Enterprise Europe Network JK atstovas Tim Barraclough susitikimą apibūdino taip: „Susitikimo metu man palengvėjo pamačius kaip noriai bendradarbiavo įmonių atstovai ir kaip stengėsi pasidalinti patirtimi ir sukurti kažką bendro“.
Po tolimesnio bendravimo „Apro“ kartu su „Cosalt“ įkūrė AB „Cosalt Wind Energy“, kuri sukurta plėstis vėjo energetikos rinkoje. Pasak Jensen „Europa yra greitai kintanti rinka, todėl įmonė negali praleisti progos gauti užsakymą ar įgyvendinti plėtros planus. Mums Enterprise Europe Network padėjo nepraleisti šios progos.“
Nauja įmonė teikia jūrinių platformų statybos, aptarnavimo, saugumo užtikrinimo ir patikrinimo paslaugas. Cosalt Wind Energy pasamdė 30 naujų darbuotojų (10 iš JK ir 20 iš Danijos) ir per ateinančius dvejus metus planuoja samdyti dar daugiau. Winston Phillips naujai įkurtos įmonės direktorius ir ilgametis Cosalt direktorius apie bendradarbiavimą su Danais pasakė: „Darbas su mano naujais kolegomis iš Danijos man teikia malonumą. Mes visi kartu siekiame bendro tikslo – vystyti tvirtą Europinį verslą.“
Šiuo metu naujoji kompanija turi įvairių užsakymų, kurių didžiausias yra prižiūrėti Siemens pastatytus vėjo jėgainių parkus visos Jungtinės Karalystės pakrantėse.
Ši Apro patirtis Jungtinėje Karalystėje buvo tokia sėkminga, kad jie pasinaudodami Enterprise Europe Network pradėjo analogišką partnerių paiešką Vokietijoje ir Olandijoje.
Ši Danijos ir Jungtinės Karalystės bei Enterprise Europe Network bendradarbiavimo patirtis laimėjo geriausios metų plėtros užsienyje apdovanojimą. Vaizdo klipą apie įmonių ir tinklo bendradarbiavimą galite pažiūrėti mygdami ant paveikslėlio:

Projekto vadovas – koordinatorius
Enterprise Europe Network