Britanijos vaikai žais su iš lietuviško medžio pagamintais žaislais

Tarptautinė partnerystė ir bendradarbiavimas yra ranka pasiekiami, tereikia žinoti, į ką kreiptis pagalbos. Tokią išvadą galima daryti iš Algio Kaulinio individualios įmonės ir Jungtinės Karalystės įmonės „Rokka Play“ sėkmės istorijos, kurios rezultatai džiugins Jungtinės Karalystės vaikus, žaisiančius su iš lietuviško medžio pagamintais žaislais.
Nuo 1994 m. veikianti Algio Kaulinio individuali įmonė gamina medines baldų detales, sportinį inventorių, produkciją vaikų lopšeliams – darželiams ir, kaip jie patys sako, visiems, kas myli

vaikus. Pasak įmonės vadovo, įmonė stengiasi nuolat tobulėti, diegia naujas technologijas ir ieško naujų galimybių plėtoti verslą. Nenuostabu, kad iššūkių ir naujovių nebijanti įmonė atrado Europos verslo ir inovacijų tinklą (angl. Enterprise Europe Network), veikiantį Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, kurio pagalba pradėjo ieškoti verslo partnerių užsienyje.
Viena iš Europos verslo ir inovacijų tinklo paslaugų tarptautinių partnerių paieškos srityje – įmonėms suteikiama galimybė nemokamai paskelbti savo verslo pasiūlymą Enterprise Europe Network verslo bendradarbiavimo duomenų bazėje, kurioje savo verslo pasiūlymus skelbia 50 valstybių įmonės. Šia galimybe 2009 m. pasinaudojo ir Algio Kaulinio individuali įmonė, kurios verslo bendradarbiavimo pasiūlymu susidomėjo kelios užsienio įmonės, tarp jų ir Jungtinės Karalystės įmonė „Rokka Play“, kurianti ir prekiaujanti mediniais baldais ir žaislais vaikams. Nuo 2011 m. kovo mėn. trukusios derybos galiausiai tų pačių metų liepą davė rezultatų – įmonės pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią Algio Kaulinio individuali įmonė įsipareigojo tiekti „Rokka Play“ medinius komponentus jų kuriamiems vaikų baldams. Pasak įmonės vadybininkės Danutės Kaulinienės, pradžioje reikalingas nemažas įdirbis, bet įmonė tikisi, kad su „Rokka Play“ užsimegs ilgalaikis bendradarbiavimas.
Europos verslo ir inovacijų tinklo komanda, dirbanti Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, džiaugiasi šiais rezultatais ir tikisi, kad ir kitos Lietuvos įmonės pasinaudos nemokamai teikiamomis tinklo paslaugomis. Po sėkmingai pasibaigusių verslo derybų su „Rokka Play“ Algis Kaulinis teigė: „Mums buvo naudinga bendrauti su Europos verslo ir inovacijų tinklo konsultantais. Tikrai siūlytume ir kitoms firmoms užmegzti bendradarbiavimą, tai ne tik atsakingai žiūrintys į savo darbą, bet ir malonūs žmonės“. Samantha Spake iš „Rokka Play“ pridūrė: „Enterprise Europe Network padėjo mums pagreitinti kvalifikuotų gamintojų, kurie būtų suinteresuoti abipusiu bendradarbiavimu, paiešką. Tai yra neįkainojama paslauga, ypatingai tokiam smulkiam ir vidutiniam verslui, kaip mes. Mes jau rekomendavome ir toliau rekomenduosime Enterprise Europe Network kitoms įmonėms, kurias sutiksime“.
Projekto vadovė
Enterprise Europe Network