UAB „PharmaDia“ – jauna, ambicinga sveikatos technologijų srityje veikianti Lietuvos įmonė siekia sukurti naują produktą – biodinaminį serumą. Kad produktas būtų tikrai inovatyvus ir veiksmingas, įmonei reikia atlikti mokslinius tyrimus bei eksperimentinę plėtrą (MTEP), ir pageidautina tą daryti kartu su partneriais pasisemiant patirties ir iš kosmetikos pramonės milžinių bei senbuvių. Kur tokių rasti?
UAB „PharmaDia“ kreipėsi į inovacijų paramos paslaugas įmonėms teikiantį Lietuvos inovacijų centrą ir gavo konsultacijų apie ES fondų lėšomis remiamą priemonę InoConnect. Padedama konsultantų, įmonė parengė sėkmingą paraišką MTEP partnerių paieškos projektui ir dabar gauna finansinę paramą dalyvauti Europos įmonių tinklo (angl. Enterprise Europe Network – EEN) organizuojamuose bei fasilituojamuose renginiuose visame pasaulyje, daugiau nei 60 valstybių.
Įmonė jau spėjo apsilankyti keliuose tokiuose renginiuose, iš kurių didžiausią įspūdį paliko „Contract Manufacturing / Packaging / Logistics for Beauty, Skin & Personal Care EPPS“ renginys Čikagoje, JAV. Čia įmonė galėjo akis į akį pabendrauti su didžiausiais pasaulio kosmetikos gamintojais ir pakuotojais, kurie seka, vysto naujausias žinias ir technologinius procesus šioje srityje.
„Čia susitikome su kompanijomis, su kuriomis galime kurti naujus produktus, diegiant inovatyvius sprendimus. Tikimės, kad užmegzti nauji ryšiai ir kontaktai išvirs į būsimus inovatyvius produktus, kuriuos galėsime pristatyti ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių rinkoms“, – teigia UAB „PharmaDia“ bendrasavininkė Birutė Kaušilaitė. Pasak jos, Čikagoje vykstantis kasmetinis renginys sutraukia stipriausius JAV, Kanados gamintojus ir pakuotojus, todėl šis renginys puikiai tiko pakalbėti ir padiskutuoti apie ateinančias tendencijas, naujienas ne tik susitikimų metu, bet ir po susitikimų vykusiose apskrito stalo diskusijose. Įmonė iš viso susitiko su beveik 30 kompanijų, dirbančių išskirtinai tik su kosmetikos produktų kontraktine gamyba, pakavimu, naujų veikliųjų medžiagų gamyba, jų panaudojimu, pritaikymu kitose įvairiuose kosmetikos gaminių formose.
Domina galimybė susirasti partnerių užsienyje bendriems MTEP bei inovacijų projektams plėtoti? Kviečiame naudotis ES investicinių fondų priemone „InoConnect“, kur didžiausia galima finansavimo suma ir intensyvumas – 10 000 Eur. Priemonė skirta tarptautinei partnerystei ir tinklaveikai per EEN skatinti. Lietuvoje šiam tinklui atstovauja Lietuvos inovacijų centras. Jis padeda įmonėms pasirinkti joms tinkamiausius renginius, konsultuoja dėl dalyvavimo tarptautinėse parodose, organizuoja verslo misijas ir verslo verslui (B2B) susitikimus su potencialiais partneriais užsienyje.
Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.