Vilniuje įvyko pirmasis automobilių pramonės forumas ir verslo kontaktų renginys

Gegužės 16 d. Vilniuje „Balttechnika“ parodos metu įvyko pirmasis „Automobilių pramonės forumas ‘24“, kurį organizavo Lietuvoje veikiantis Baltijos automobilių detalių klasteris (Baltic Automotive Components Cluster – BACC) kartu su „Investuok Lietuvoje“. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai prie Forumo kartu su BACC ir Enterprise Europe Network Lietuva partneriais organizavo tarptautinį verslo kontaktų renginį B2BMatchmaking Session @ Automotive Forum. Prie renginio sklaidos prisidėjo ir Enterprise Europe Network partneriai Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Kroatijoje, Vokietijoje, Airijoje, Rumunijoje ir Jungtinėje Karalystėje bei Lietuvos ekonominė diplomatija užsienio šalyse.


Tiek forumo, tiek ir verslo kontaktų renginio tikslas buvo suburti Europos gamintojus, mažas ir vidutines įmones bei suteikti galimybę dalyviams susitikti su potencialiais pirkėjais ir tiekėjais, įsitraukti į tarptautinį verslo bendradarbiavimą ar projektus. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas naujausiems pramonės pokyčiams, naujoms gamybos technologijoms, žinioms ir IT sprendimams, kuriais galėtų dalytis Europos automobilių pramonės atstovai. Renginio dalyvius pasveikino ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė bei susisiekimo ministras Marius Skuodis. Forume savo patirtimi ir įžvalgomis dalinosi pasaulio automobilių pramonės profesionalai ir ekspertai. Tarp jų automobilių gamintojos „Ford“, superautomobilių gamintojos „Koenigsegg“, Vokietijos automobilių dalių tiekėjų „Continental“ ir „Forvia / Hella“, didžiausios pasaulyje dviračių gamintojos „Pon.Bike“, Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupės „Teltonika“, Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir Švedijos nacionalinių automobilių asociacijų atstovai.

Į forumą užsiregistravo daugiau nei 300 dalyvių, įvyko virš 100 susitikimų. 21 pranešėjas pasidalino įžvalgomis apie pramonės pažangą ir sėkmingas automobilių pramonės sektoriaus istorijas.

Pasak BACC valdybos pirmininko Giedriaus Valucko „Lietuvoje veikiančios automobilių pramonės įmonės, paslaugų teikėjai, kartu su mokslo įstaigomis yra patikima ir neatsiejama globalaus verslo bei inovacijų dalis. Tad ir pirmasis tokio tipo renginys Lietuvoje buvo skirtas pritraukti pasaulinio masto įmonių dėmesį į mūsų šalį“.

„Likau sužavėta forumu. Organizatoriai puikiai parinko pranešėjus, kurie ne tik buvo kruopščiai atrinkti, bet ir pateikė labai aktualias ir įdomias temas. Kiekvienas pranešimas suteikė didelę vertę ir gilias įžvalgas apie automobilių pramonės sektoriaus dabartines tendencijas bei ateities kryptis. Renginio atmosfera buvo gyva ir įtraukianti, sukurdama puikią aplinką kontaktų užmezgimui ir idėjų mainams. Profesionalus renginio organizavimas buvo akivaizdus visais aspektais – nuo sklandžios registracijos iki gerai struktūrizuotų sesijų ir puikių sąlygų pabendrauti su dalyviais ir užmegzti naujus kontaktus. Tai buvo puiki patirtis, viršijusi mano lūkesčius. Labai tikiuosi, kad automobilių pramonės sektoriui skirtas renginys taps tęstinis, kitąmet pritraukdamas dar daugiau dalyvių iš užsienio šalių“, – po forumo įspūdžiais dalinosi UAB „Miniskipas“ Tarptautinės rinkodaros vadovė Diana Makauskaitė.

Ačiū visai komandai už pagalbą renginio metu.

Renginio fotografas Artūras Žukas.

Daugiau apie Enterprise Europe Network Lietuva tinklo veiklas kviečiame susipažinti šiame video https://youtu.be/Vcq0Dm631Uc.