Apie tinklą
Enterprise Europe Network yra didžiausias Europoje, vieno langelio principu veikiantis, verslo paramos tinklas, kuris vienija beveik 600 organizacijų daugiau nei 60 šalių. Į tinklą susijungusios organizacijos teikia paslaugas smulkiam ir vidutiniam verslui pasitelkdamos duomenų bazes bei daugelio metų tarpusavio bendradarbiavimo patirtį. Tinkle veikiančios organizacijos teikia viešąsias NEMOKAMAS paslaugas, kurių tikslas – padėti įmonėms (ypatingai mažoms ir vidutinėms) plėtoti verslą, išeinant į tarptautines rinkas. Taip pat informuoti apie Europos Komisijos programas, iniciatyvas, reglamentus.
Enterprise Europe Network veikia daugiau nei 60 valstybių (tinklo veiklos geografija plečiasi ir ateityje jame dalyvaus daugiau valstybių), tai:
- 28 Europos Sąjungos narės: Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Italija, Ispanija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija.
- Šalys kandidatės: Turkija, buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija.
- Europos Ekonominės Erdvės šalys: Islandija, Norvegija, Šveicarija.
- Korespondentiniai centrai veikia šiose šalyse: Armėnija, Bosnija ir Hercogovina, Čilė, Egiptas, Izraelis, Japonija, JAV, Juodkalnija, Meksika, Kanada, Kinija, Kroatija, Pietų Korėja, Rusija, Serbija, Sirija, Tunisas, Ukraina, Indija, Kanada.
Enterprise Europe Network buvo įsteigtas 2008 m. Europos Komisijos iniciatyva pagal sąjunginę bendrąją Konkurencingumo ir inovacijų plėtros programą (Competitiveness and Innovation Framework Programme (CIP)). 2015 metais prasidėjo naujasis ciklas, o projekto veikla finansuojama iš 2014-2020 ES finansavimo programų COSME ir HORIZON 2020 lėšų.
Enterprise Europe Network – svarbi Europos Komisijos vykdomos integruotos politikos, kuria siekiama skatinti Europos verslumą ir įmonių augimą, dalis.
Lietuvoje Enterprise Europe Network atstovauja keturios organizacijos: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei Lietuvos inovacijų centras.
Pagrindiniai skaičiai:
- Tinklas sudarytas iš beveik 600 organizacijų veikiančių 54 šalyse.
- Tinkle dirba beveik 3000 patyrusių specialistų.
- Tinklo darbuotojai paslaugas teikia daugiau kaip 2,5 milijono Europos smulkaus ir vidutinio dydžio įmonių.
- Nuo įkūrimo pradžios buvo surengta daugiau kaip 12 000 renginių skirtų smulkiam ir vidutiniam verslui, o juose dalyvavo daugiau kaip 450 000 dalyvių. Taip pat buvo surengta 2400 verslo kontaktų renginių/misijų kuriuose dalyvavo beveik 35 000 klientų.
- Per pirmuosius 2 tinklo gyvavimo metus tinklo darbuotojai atliko beveik 60 000 technologinių ir verslo auditų.
- Tinklo darbuotojai padėjo įmonėms sudaryti beveik 5000 technologinių ir verslo bendradarbiavimo sutarčių.
- Padėta 1490 smulkaus ir vidutinio dydžio įmonių pateikti paraiškas septintosios bendrosios programos finansavimui gauti.
- Tinklo darbuotojai atsakė į beveik 240 000 klausimų, susijusių su ES.
- Tinklo partnerių organizacijos turi galimybę pasinaudoti dvejomis galingomis duomenų bazėmis: viena iš jų yra skirta verslo bendradarbiavimo pasiūlymams, o kita technologiniams pasiūlymams talpinti/ieškoti. Įmonių pasiūlymai yra įkeliami į duomenų bazes ir taip tampa prieinami visiems 600 organizacijų 53 pasaulio šalyje. Tinklo darbuotojai taip pat naudojasi šiomis bazėmis tam, kad padėtų klientams surasti tinkamus partnerius verslo arba technologiniam bendradarbiavimui. Šiuo metu duomenų bazėse yra patalpinta 19 000 įmonių pasiūlymų. Šie pasiūlymai yra reguliariai atnaujinami (kas 1-2 savaites), bei platinami tinklo klientų tarpe skelbiant juos tinklalapiuose, platinant siunčiamų naujienlaiškių ar kitomis priemonėmis.
- Tinkle yra įkurta 17 grupių, kurios specializuojasi skirtinguose pramonės sektoriuose (pradedant energetika ir baigiant nanotechnologijomis). Šios ekspertų grupės organizuoja specifinius sektorinius renginius, teikia pagalbą įmonėms aktualiais klausimais.
Kaip šios paslaugos padeda įmonėms?
Atlikus tyrimą išsiaiškinta, kad:
- Beveik 55 proc. apklaustų įmonių pasinaudoję tinklo paslaugomis rado galimybę veikti užsienio rinkose.
- Daugiau kaip pusė sukūrė naują produktą, paslaugą arba naują procesą.
- 48,5 proc. nurodė, kad tai turėjo įtakos jų apyvartai.
- Beveik 45 proc. pagerino savo gamybos/paslaugų teikimo technologiją.
- Daugiau kaip 40 proc. pradėjo naują verslo projektą.
- Beveik 99,7 proc. tinklo teikiamas paslaugas rekomenduotų kitiems verslininkams.