Lietuvos verslui pristatytos Danijos, Švedijos ir Norvegijos rinkų aktualijos

Lapkričio 21 d. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Norvegijos Karalystėje, Lietuvos Respublikos ambasada Danijoje bei Lietuvos Respublikos ambasada Švedijos Karalystėje organizavo Enterprise Europe Network vebinarą „Verslo galimybės Skandinavijos rinkoje“.

Vebinaro metu buvo aptartos pagrindinės su verslo aktualijomis Skandinavijos šalyse susijusios temos: kokia ekonominė situacija šiuo metu vyrauja, BVP, darbo rinkos rodikliai; kokie veiksmai ir tendencijos matomi iš verslų ir vyriausybės; ką reikia žinoti apie verslo kultūros subtilybes; įėjimo į rinką strategijos.

Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė LR ambasadorius Norvegijoje – Jonas Mažeika. Toliau sekė komercijos atašė pranešimai bei trumpos apžvalgos apie Danijos, Švedijos ir Norvegijos ekonomines tendencijas.

Danijoje pagrindinės pramonės šakos yra cleantech, technologijų/inžinerinė pramonė, gyvybės mokslai, maisto pramonė, jūrininkystė. „Danai turi daug panašumų su lietuviais, panaši mūsų verslo kultūra ir mentalitetas ir turime čia gerą verslo reputaciją, todėl lietuviams gana lengva užmegzti kontaktus“, – minėjo Audrius Masiulionis, komercijos atašė Danijoje. Jis taip pat rekomendavo susipažinti su Danijos verslo kultūros do‘s & dont‘s pagrindais: Danish business culture do’s and don’ts: Tips from culture coach kay Xander Mellish (kxmgroup.dk)

Komercijos atašė Norvegijos Karalystėje Martyna Budnikaitė akcentavo teigiamas šalies prognozes. „Dėl pamažu stiprėjančios kronos ir mažėjančios infliacijos jau kitų metų pabaigoje tikimasi, kad didės Norvegijos namų ūkių paklausa ir verslo investicijos“, – sakė M. Budnikaitė.

Darius Budrys – komercijos atašė Švedijos Karalystėje – išvardijo įvairius įėjimo į Švedijos rinką kanalus, kuriais rekomenduojama pasinaudoti siekiant užmegzti verslo partnerystes: LR ambasadą, komercijos atašė arba diplomatus ekonomistus, tarptautines parodas, konferencijas, įvairias verslo organizacijas, garbės konsulų tinklą, profesionalų klubus, konsultantus ir pan. Jis džiaugėsi, kad lietuviai aktyviai dalyvauja Elmia Subcontractor, Eco Living Scandinavia ir Nordic Organic Food Fair parodose ir paminėjo keletą artimiausių parodų Švedijoje, į kurias atkreipti dėmesį kvietė Lietuvos verslininkus:

  • Stockholm Furniture Fair – 2024 vasario 6-10
  • The Techarena – 2024 vasario 22-23

Džiaugiamės, kad Skandinavijos rinka domisi įvairūs Lietuvos verslo sektoriai. Vebinare dalyvavo daugiau nei 30 įmonių atstovai. Renginio dalyviai aktyviai įsitraukė į diskusijas, turėjo klausimų pranešėjams, domėjosi įvairiomis temomis apie galimybes Skandinavijos šalyse.

Su pranešimais galite susipažinti čia:

Verslo galimybės Danijoje. Audrius Masiulionis

Verslo galimybės Norvegijoje. Martyna Budnikaitė

Verslo galimybės Švedijoje. Darius Budrys

Vilniaus PPAR vardu nuoširdžiai dėkojame pranešėjams komercijos atašė Danijoje Audriui Masiulioniui, komercijos atašė Norvegijos Karalystėje Martynai Budnikaitei, komercijos atašė Švedijos Karalystėje Dariui Budriui ir visiems dalyvavusiems bei tikimės, kad įgytos žinios bus naudingos ateities verslo plėtrai Skandinavijos šalyse.