Lietuvos verslui pristatyta Filipinų rinka

Kovo 13 d., Vilniaus PPAR veikiantis Enterprise Europe Network kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Korėjos Respublikoje, Europos Filipinų prekybos rūmais bei Filipinų Šiaurės šalių prekybos rūmais suorganizavo vebinarą, kuriame buvo diskutuota apie verslo galimybes Filipinuose su įmonių atstovais jau plėtojančiais veiklą ar besidominčiais galimybėmis šioje rinkoje. Renginio dalyvius pasveikino Almantas Danilevičius, Rūmų generalinis direktorius, pažymėjęs, kad renginys apie Filipinus organizuojamas pirmąkart.

Pagrindinė Filipinų ekonomikos šaka – žemės ūkis, taip pat šalis verčiasi pramone, gamtiniais ištekliais, perlaidomis iš užsienyje dirbančių tautiečių, o pastaruoju metu sparčiai kyla pajamos iš turizmo. Filipinai taip pat yra vienas užsakomųjų paslaugų („outsourcing“) centrų. Šalis orientuota į augančią vartotojų perkamąją galią, IT sprendimų diegimą ir žemės ūkio modernizavimą. Vebinare akcentuota, kad filipiniečius domintų Lietuvos pieno ir mėsos produktų gamintojai,  ypač aktualu paukštininkystės pašarai ir papildai bei trąšos žemės ūkiui,  informacinės technologijos  bei  išvykstamasis turizmas.

Nuoširdi padėka LR ambasadoriui Pietų Korėjoje Ričardui Šlepavičiui už šią puikią iniciatyvą pristatyti mažai žinomą Filipinų rinką Lietuvos verslininkams. „Džiaugiamės sulaukę gan didelio susidomėjimo iš Lietuvos verslo pusės. O matant verslo plėtros ir eksporto potencialią, tikimės ateityje organizuoti Lietuvos verslo misiją Filipinuose“, – sakė Audronė Masandukaitė, Vilniaus PPAR Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė.

Renginio metu buvo pristatyta Filipinų rinkos apžvalga bei verslo sąlygos, pasidalinta praktine patirtimi dirbant Filipinuose, atsakyta į Lietuvos įmonių konkrečius klausimus.

Nuoširdžiai dėkojame vebinaro pranešėjams, European Chamber of Commerce of the Philippines (ECCP) vykdančiajam direktoriui – Florian Gottein, Nordic Chamber of Commerce of the Philippines (NordCham) vykdančiajam direktoriui – Jesper Svenningsen, Filipinų verslininkui Fernando Pena bei įmonės Panglao Bamboo Oasis įkūrėjui ir valdybos nariui Ryčiui Stanevičiui už informatyvius pranešimus, pasidalintas įžvalgas apie verslo galimybes ir verslo vystymo ypatumus bei praktinę patirtį Filipinuose.

Su pranešimais galite susipažinti čia:

 

Daugiau informacijos apie verslą Filipinuose, rasite nuorodose:

ECCP Publications (eccp.com)

Doing Business in the Philippines Guidebook https://www.eccp.com/services

NordCham naujienlaiškis https://nordcham.com.ph/newsletter

Susidomėjusius verslo galimybėmis Filipinuose kviečiame kreiptis į Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmus. O daugiau apie Enterprise Europe Network Lietuva tinklo veiklas kviečiame susipažinti šiame video https://youtu.be/Vcq0Dm631Uc.