VšĮ „Balta balta“ apie WORTH projektą ir Enterprise Europe Network pagalba rastus partnerius užsienyje

Kūrybinė grupė BALTA BALTA kuria tvarius tekstilės dizaino gaminius, vadovaujantis baltiškai pasaulėjautai būdinga minimalizmo estetika, populiarina tradicines tekstilės technologijas – augalinį dažymą, mezgimą, audimą, vėlimą ir kt., rengia edukacines programas ir kūrybines dirbtuves, video pamokas, parodas ir simpoziumus. Prekės ženklo BALTA BALTA gaminio dizainas grindžiamas paprastumu, augalinio dažo spalvų grožiu, funkcionalumu ir universalumu. Produktui gimstant, kiekviename kūrimo etape laikomasi aplinką tausojančios ideologijos.

Pagrindiniai BALTA BALTA tikslai yra plėtoti tvaraus tekstilės dizaino kūrimo strategijas, puoselėti tautinį identitetą, gilintis į senąsias tradicijas, užtikrinti jų tęstinumą, kuriant inovatyvius produktus, atitinkančius šiuolaikinio vartotojo poreikius, taip pat vystyti tvarumo koncepcijas, atsižvelgiant į vietinių resursų ar antrinių žaliavų panaudojimą. Didžioji Britanija, JAV, Skandinavijos šalys, Olandiją – pagrindinės šalys, kur įmonė ieško savo pirkėjų ir užsakovų.

Pasak Ievos Šlekytės Gasiūnienės, vienos iš BALTA BALTA įkūrėjų, „iš Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų pastoviai jaučiame paramą ir globą, reguliariai gauname informaciją apie Enterprise Europe Network organizuojamus mados ir tekstilės sektoriui aktualius renginius, dalyvavome „WORTH Partnership Project“ projekto pristatymo renginyje“.

2019 m. laimėjus šio tarptautinio konkurso bendradarbiavimo projekto atranką, BALTA BALTA sukūrė inovatyvaus dizaino kolekciją „MULTIFUNCTIONAL TEXTILES“, kuri buvo pristatyta MilanDesign-Week-2020 ir 2021 Dutch Design Week parodose.

„Prasidėjus karantinui, Vilniaus rūmų kvietimu pirmą kartą sudalyvavome online verslo kontaktų susitikimų mugėje B2WORTH 2020, kur galėjome ir save pristatyti, ir ieškoti partnerių. O vienoje iš mugių EU FASHION MATCH AMSTERDAM 2021 atradome Nyderlandų start-up kompaniją StyleSnipe, kuri savo internetinės prekybos platformai būtent ieškojo reto, inovatyvaus, lėtos mados dizaino. Tai labai atitiko mūsų poreikius ir lūkesčius“,  – savo istorija dalinasi Ieva.