Virtualiame tekstilės sektoriaus verslo kontaktų renginyje TEXTILE CONNECT 2020 – 650 įmonių iš 33 šalių

Praėjusią savaitę vyko tarptautinis tekstilės sektoriaus verslo kontaktų renginys TEXTILE CONNECT 2020. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų kartu su Enterprise Europe Network partneriais iš Švedijos, Almi Företagspartner Jönköping AB, inicijuotas renginys turėjo įvykti Kaune, tačiau dėl Covid-19 grėsmės buvo perkeltas į virtualią erdvę. Džiaugiamės, jog  susiklosčius  nepalankiai situacijai ir renginį perkėlus į virtualią erdvę pavyko išplėsti geografines renginio ribas ir apjungti net 33 pasaulio šalis. Dėka šiuolaikinių technologijų  į tarptautinį verslo kontaktų renginį užsiregistravo net 650 įmonių ne tik iš Europos,  bet ir Vidurio rytų bei Azijos – Kinijos, Indonezijos.

Renginio ko-partneriais tapo ir Vilniaus bei Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai, kurie pakvietė dalyvauti virtualiame renginyje ir savo regionų įmones bei dizainerius. Pirmą kartą vykusiame renginyje dalyvavo 56 Lietuvos tekstilės gamintojai, tekstilės sektoriaus paslaugų teikėjai, dizaineriai. Lietuvos įmonės turėjo  204 susitikimus su potencialiais partneriais iš užsienio. Įmonės džiaugiasi, kad neišeidamos iš namų bei pasinaudodamos nemokama,  techniškai paprasta naudotis bei papildomų investicijų nereikalaujančia prisijungimo galimybe turėjo galimybę susitikti su žaliavų tiekėjais, gamybos paslaugų teikėjais, agentais ar distributoriais iš artimojo ir tolimojo užsienio. Enterprise Europe Network partnerių dėka  informacija apie planuojamą renginį pasiekė įmones įvairiuose užsienio šalių regionuose – tai lėmė didžiulį susidomėjimą  bei garantavo  dalyvių įvairiapusiškumą.

Įmonės džiaugiasi turėję galimybę dalyvauti tokiame renginyje.

Ingrida Biržienė, parduotuvių „Onedress“ savininkė, teigia: Man Textile Connect labai patiko. Tai labai efektyvus ir taupantis laiką renginys, leidžiantis online platformoje susitikti su tais dalyviais, kurių veikla, siūlomi produktai ir sprendimai gali būti įdomūs, aktualūs konkrečiai įmonei. Textile Connect – puikus renginys „be sienų“ greičiausiu būdu leidęs net ir karantino metu pabendrauti įmonėms iš skirtingų šalių. Techniškai renginys puikiai veikė, labai paprastas prisijungimo būdas. Manau, būtų labai naudinga šį renginį padaryti nuolatiniu.

Neringa Baužienė iš įmonės Eustilija džiaugiasi, kad  susitikimai vyko labai sklandžiai bei efektyviai: “Atsakomuosius laiškus gavome tą pačią dieną – labai tikiuosi tolimesnio bendradarbiavimo“.

Andrius Vegys, prekės ženklo AVINFI savininkas, turėjęs net 20 susitikimų Textile Connect platformoje teigia, jog tai – puikios koncepcijos renginys bei geras būdas surasti naujų partnerių. Andrius dalyvauja daugelyje Enterprise Europe Network organizuojamų tarptautinių B2B renginių bei pripažįsta, jog tai padėjo jam smarkiai išplėsti savo turimų klientų bazę užsienyje.

Įmonės “A grupė“ atstovė Janina Žentelytė taip pat pasidžiaugė renginiu bei sako tikrai dalyvausianti tokiuose renginiuose ateityje. Ji teigia, kad komunikacija su renginio įmonėmis nesibaigė ir po renginio – ji teigia ir po renginio sulaukianti  žinučių  iš naujų įmonių su pasiūlymais  bendradarbiauti.

AB Vilkma pirkimų ir logistikos vadovas Mindaugas Sirgėdas džiaugiasi Vilniaus, Kauno  ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuotumu ir pagalba įmonėms: „Dabar, kai dėl COVID-19 viruso atsiradę suvaržymai – karantinas, yra ypatingai svarbu greitai komunikuoti su tiekėjais ir pirkėjais. Textile Connect 2020 – virtuali susitikimų platforma yra kaip tik tai, ko reikia įmonėms čia ir dabar. Šis renginys tikrai palengvino man surasti naujų tiekėjų ir parnerių. Turėjau galimybę pabendrauti su 6 galimais partneriais ir dar papildomai surasti 14 įmonių kontaktus tolimesniam bendradarbiavimui“.

Po renginio savo įspūdžiais dalijosi ir Irena Bagdonaitė, Textile plus Fashion agentūros savininkė, kuri džiaugiasi turėjusi galimybę pabendrauti ir užmegzti kontaktus su didelėmis siuvimo įmonėmis iš Serbijos, Makedonijos, Bosnijos ir Hercegovinos. „Šių šalių atstovai retai sutinkami didžiosiose tekstilės ir mados parodose, tad Textile Connect pasiūlyta virtuali platforma kaip parodos atmaina suteikė man puikią progą surasti naujų gamintojų“.

Enterprise Europe Network partnerių organizuotame renginyje UAB Taktiniai sprendimai dalyvavo pirmą kartą. „Mūsų siuvykla specializuojasi apsauginių dėklų, kuprinių ir karinės, lauko aprangos pagal kliento poreikius kūrime bei gamyboje ir šiuo metu ieškome naujų bendradarbiavimo partnerių. Ačiū už galimybę dalyvauti Textile Connect ir visokeriopą pagalbą renginio metu. Tikimės, kad tokių renginių bus ir daugiau, kur galėsime rasti partnerių užsienyje ir naujų galimybių verslui“ –  dėkojo įmonės atstovė Milda Jasponytė. „Dėkojame už puikiai suorganizuotą virtualų renginį. Tai buvo nauja, įdomi ir naudinga patirtis. Dalyvavome susitikimuose, apsikeitėme informacija ir kontaktais su galimais pirkėjais iš skirtingų Europos šalių. Kiek realių užsakymų turėsime, ateitis parodys“ – savo patirtimi po renginio dalijosi ir Inga Gražinienė iš AB Siūlas.

Nepraėjus nei savaitei po renginio E. Kozyrovičiūtės-Mejuvienės I. I. PRINTSONLINEN pardavimų vadovė Lina Petkevičienė džiaugėsi, kad jau sulaukė pirmojo užsakymo iš Švedijos: „Pamatę, kad renginio dalyviai ieško moteriškų drabužių, kuriais galėtų prekiauti Švedijoje, iškart jiems parašiau ir pasiūliau išsiųsti pavyzdžius dar iki numatyto virtualaus susitikimo. Susitikimo metu tuomet jau aptarėme detales ir šiuo metu gaminame pirmąjį užsakymą. Labai džiaugiamės ir tikimės, kad tai bus ilgalaikė partnerystė“.

Renginio TEXTILE CONNECT 2020 iniciatoriai, Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmai, kaip ir partneriai Švedijoje bei ko-partneris Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai priklauso tarptautinei tekstilės ir mados sektoriaus darbo grupei, kurios tikslas – padėti tekstilės įmonėms bei tekstilės sektoriaus paslaugų teikėjams plėsti savo veiklą, surasti naujus partnerius užsienyje, dalyvauti tarptautiniuose renginiuose ir  projektuose bei dalintis  savo žiniomis ir patirtimi. Darbo grupės, kuri taip pat priklauso Enterprise Europe Network tinklui, dėka, tekstilės sektoriaus įmonės gali dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose B2B renginiuose įvairiose šalyse, prisijungti prie verslo  misijų, dalyvauti informaciniuose renginiuose – seminaruose, dalintis patirtimi bei surasti naujų partnerių.