Virtuali diskusija „Ateitis tavo rankose. Kokioje Europoje gyvensime rytoj?“

Šiandien visos Europos dėmesio centre – ne tik kova su pandemija, ekonomikos atsigavimas ir mūsų gyvenimas po pandemijos, bet ir demokratijos vertybės tiek Europos Sąjungos viduje, tiek ir kaimynystėje. Geriausias laikas ieškoti ilgalaikių sprendimų Europos ateičiai yra dabar. Kokia bus ateities Europos Sąjunga? Žalia ir skaitmeninė? Atspari ir demokratiška? Kokią Europos ateitį įsivaizduoja politikai, visuomenininkai, savo sričių ekspertai? O kokią ją norėtumėte matyti Jūs?

Europos Parlamento biuras Lietuvoje, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kviečia dalyvauti virtualioje diskusijoje birželio 7 dieną 11:00-12:30 val. ir kartu su žinomais žmonėmis pradėti Konferenciją dėl Europos ateities Lietuvoje.

Diskusija bus transliuojama „Laisvės TV“ kanalu: https://youtu.be/EAKpldWHlxs, o prie diskusijų prisijungti galėsite sli.do programėlėje.

Renginio programa:

  • Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės sveikinimo kalbos.
  • Už aplinką, žuvininkystę ir vandenynus atsakingo Europos Komisijos nario Virginijus Sinkevičius pasisakymas ir atsakymai į klausimus.
  • Diskusija „Demokratijos ateitis ir ES vertybės“, kurioje dalyvauja Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius, Lietuvos Respublikos lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė, prozininkas, dramaturgas, kino scenaristas, režisierius Marius Ivaškevičius.
  • Diskusija „Europos ateities ekonomika“, kurioje dalyvauja Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius, Ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė, NVO koalicijos direktorė Gaja Šavelė,
  • Diskusija „Europos ateities visuomenė“, kurioje dalyvauja Europos Parlamento narys Juozas Olekas, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narė Elena Sinkevičiūtė.

Diskusiją moderuos žurnalistas ir laidų vedėjas Andrius Tapinas.

Konferencija dėl Europos ateities – tai bendras metus truksiantis Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos, kurie veikia kaip lygiaverčiai partneriai su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, projektas. Svarbiausias Konferencijos tikslas – suteikti galimybę žmonėms visoje Europoje dalytis idėjomis ir padėti formuoti mūsų žemyno bendrą ateitį.

Diskusija „Ateitis tavo rankose. Kokioje Europoje gyvensime rytoj?“ – tai įžanga į visoje Lietuvoje vykstančias diskusijas dėl Europos ateities. Rasti informaciją apie kitų organizuojamus renginius bei juose dalyvauti, surengti savo diskusiją ar pasidalinti idėjomis dėl Europos ateities jau dabar galima daugiakalbėje skaitmeninėje Konferencijos platformoje: https://futureu.europa.eu/?locale=lt.