Vilniaus PPAR organizuota verslo misija buvo sėkminga Lietuvos verslo delegacijai

Praeitą savaitę Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų ir IBWN – International Business Women Network, bendradarbiaujant su LR ambasada Turkijoje, Turkijos ambasada Vilniuje, DEiK  – the Foreign Economic Relations Board of Türkiye, Stambulo prekybos rūmais bei Enterprise Europe Network partneriais – Ankaros pramonės rūmais, organizavo verslo misiją Turkijoje, aplankant Ankarą ir Stambulą.

„Šią vasarą Vilniaus rūmuose lankėsi Lietuvos verslo tarybos DEiK – Užsienio ekonominių ryšių valdybos pirmininko organizuota Turkijos delegacija. Su Stambulo prekybos rūmais taip pat esame užmezgę partnerystes, todėl tikime, kad mūsų glaudus bendradarbiavimas su Turkijos verslo asociacijomis ir rūmais prisidės prie tolesnės Lietuvos ir Turkijos verslo santykių plėtros“, – sakė sveikinimo kalbą sakiusi ir Rūmų verslo delegacijai vadovavusi Rūmų viceprezidentė Laura Aldonė, kuri yra ir IBWN prezidentė bei įmonės „Global World Consulting Agency“ vadovė.

Gausią Lietuvos verslo misijos delegaciją sudarė įmonės ir asmenys atstovaujantys šiems sektoriams: Seimo nariai – viešasis sektorius, verslo konsultacijos, apskaitos ir mokesčių konsultavimo paslaugos, teisinės paslaugos, maistas ir gėrimai: tiek importas, tiek eksportas, IT sektorius, transportas ir logistika, pakavimo medžiagos, mažmeninė prekyba, didmeninė ir elektroninė prekyba, statybos ir metalo pramonė.

Rugsėjo 26-27 d. Lietuvos verslo delegacija lankėsi Ankaroje. Ankaros pramonės rūmai yra Vilniaus PPAR Enterprise Europe Network partneriai Turkijoje, su kuriais pernai pasirašytas ir bendradarbiavimo susitarimas. Jie daug prisidėjo planuojant šią verslo misiją. Organizavo vizitus į 1-ąją Industrinę zoną susipažinti su pažangių įmonių Hidromek ir Bozankay veikla. Ankaros pramonės rūmai taip pat organizavo verslo forumą „Lietuvos -Turkijos prekybos ir investicijų ryšių stiprinimas“, o po jo – b2b susitikimus Lietuvos įmonėms.

„Tokių misijų tikslas – perimti ir dalytis tarptautinio bendradarbiavimo patirtimi, užmegzti abipusiai naudingus ryšius ir skatinti tarpusavio investicijas. Už šį reikšmingą bendradarbiavimą ir forumų Turkijoje organizavimą noriu oficialiai padėkoti Vilniaus pramonės, prekybos ir amatų rūmams ir Lietuvoje veikiančio International Business Women Network vadovėms ir narėms“, – dėkojo parlamentarė Rimantė Šalaševičiūtė.

Rugsėjo 28 – 29 d. Lietuvos delegacija vizitą tęsė Stambule.  DEiK – Užsienio ekonominių ryšių taryba organizavo apvalaus stalo diskusiją ir susitikimus su tarybos narias bei ASKON organizacija. Stambulo prekybos rūmai organizavo Turkijos – Lietuvos verslo forumą ir daug susitikimų su verslo įmonėmis.

„Stebėtinai sėkminga misija. Esame apskaitos įmonė, dirbanti su užsienio investuotojais Lietuvoje bei Lietuvos verslais investuojančiais užsienyje, todėl mums aktualios tarptautinės asociacijos ir dvišaliai įmonių santykiai. Teikiame vadinamą vieno langelio paslaugą ir klientus nukreipiame pagal poreikį. Kelios turkiškos įmonės nori steigti įmones Lietuvoje ir mums pavyko susitarti dėl konsultacijų ir paslaugų teikimo“, – džiaugėsi įmonės „Baltic Accounting Experts“  UAB vadovė, Kristina L. Aleknienė.

„Didelė padėka nuo „Albars“ komandos už misijos organizavimą, bei visų dalyvių subūrimą kartu. Mūsų nuomone tokie renginiai yra labai svarbūs, siekiant palaikyti ryšius su užsienio šalimis, bei užmegzti naujus ryšius tarptautinei verslo plėtrai, ne tik su populiariosiomis, bet ir kitomis, daug kam dar neatrastomis šalimis, kaip Turkija“, – įspūdžiais po misijos dalinosi „Albars“ UAB verslo plėtros vadovė, Sibilė Balaišytė.

„Esu dalyvavęs ne vienoje verslo misijoje, tačiau ši savo produktyvumu buvo tikrai išskirtinė. Turėjome įdomių susitikimų ir pokalbių. Esame logistikos įmonė ir šiuo metu pereidinėjame prie dalykinių susirašinėjimų su galimais partneriais, su kuriais susipažinome Turkijoje, tikėdamiesi surasti bendrų naudų ir taškų“, – įspūdžiais dalinosi „Armo“ UAB vadovas, Vytautas Verbickas.

„Panašias išvykas praktikuojame nuolat. Ši misija nustebino savo intensyvumu – du miestai, daug b2b susitikimų ir pažinčių. Esame statybinės chemijos gamintojai ir distributoriai, todėl mums įdomios visos rinkos, įskaitant ir Turkiją. Beje, turkai labai verslūs ir energingi, sakyčiau, kad net turime ko iš jų pasimokyti, o kol kas vykdome pirminius susirašinėjimus su potencialiais partneriais“, – sakė misijoje dalyvavusi „Tegra Group“ UAB bendrasavininkė, Neringa Bieliauskienė.