Verslo kontaktų renginiai. Patarimai kaip tinkamai pasiruošti

Dirbate ar valdote įmonę, kurioje jau kuris laikas svarstoma apie eksporto galimybes? O gal jau eksportuojate, bet norėtumėte papildomai sustiprinti šią sritį? Tarptautiniai verslo kontaktų renginiai (B2B) – vieni iš eksporto plėtros įrankių.

Jei dar nė karto nedalyvavote verslo kontaktų renginyje, tikrai apgalvokite šią galimybę. Įmonėms, dirbančioms su eksportu, dalyvauti nuotoliniame verslo kontaktų renginyje ne tik kad nieko nekainuoja, bet ir yra labai paprasta. Enterprise Europe Network (EEN) Lietuva darbuotojai suorganizavę ne vieną verslo kontaktų renginį ir verslo misiją, dalinasi patarimais, į ką įmonės, norinčios dalyvauti verslo kontaktų renginyje, turėtų atkreipti dėmesį:

  • Visi EEN organizuojami verslo kontaktų renginiai vyksta B2Match platformoje: tiek registracija, tiek komunikacija žinutėmis, tiek video susitikimai. Jums nereikia instaliuoti ar atsisiųsti kitų programų – užteks, jei Jūsų kompiuteryje bus mikrofonas ir vaizdo kamera.
  • Būtina laiku pateikti išsamų savo įmonės bei produktų pristatymą anglų kalba, įkelti kokybiškas gaminių nuotraukas. Vieną kartą gerai atlikus namų darbus ir pasiruošus reikiamą informaciją, kitą kartą beliks ją įkelti arba tik minimaliai koreguoti.
  • Registruotas renginio dalyvis turi neribotą galimybę kontaktuoti su kitais dalyviais bei kviesti juos į nuotolinius susitikimus. Atminkite: kuo daugiau susitikimų, tuo didesnė tikimybė pradėti bendradarbiavimą!
  • Dalyvavimas verslo kontaktų renginyje – puikus nemokamas būdas pristatyti savo įmonę ir produktus ar paslaugas. Įmonės profilis būna matomas ne tik keletą mėnesių iki renginio, tačiau dar ir kurį laiką renginiui pasibaigus.
  • Be to, šalia tokio tipo renginių dažnai organizuojamos konferencijos, kurių metu galima išgirsti aktualius pranešimus. Viena registracija suteikia įmonei galimybių ne tik bendrauti su potencialiais verslo partneriais ir pristatyti savo produkciją, bet ir pagilinti žinias.

EEN organizuoja verslo kontaktų (B2B) renginius įvairiems sektoriams. Didžioji dauguma tokių renginių yra nemokami, o įmonė gali turėti neribotą skaičių susitikimų – viskas priklauso nuo noro! Renginių duomenų bazę galite rasti čia.

Jeigu Jūsų įmonė dar neturi eksporto patirties, pirmiausia rekomenduojame:

  • Turėti įmonės svetainę anglų kalba, o dar geriau – keliomis kalbomis.
  • Pasidomėti reikiamu produktų sertifikavimu bei reikalavimais atskirose rinkose. Apie tai daugiau informacijos gali suteikti EEN Lietuva komanda –
  • Greitai reaguoti į potencialių užsienio partnerių užklausas. Būtina atminti, jog jūs konkuruojate ne tik su Lietuvos, bet ir su kaimyninių šalių, o kartais – net ir viso pasaulio įmonėmis.
  • Įsivertinti savo galimybes pagaminti reikiamą kiekį produkcijos, darbų atlikimo terminus, apyvartinių lėšų turėjimą.
  • Pasidomėti užsienio šalies verslo kultūra.

Tik tinkamai pasiruošus ir nuosekliai dirbant, pasiekti galima daug!

EEN Lietuva ne tik konsultuoja įmones užsienio verslo partnerių paieškos klausimais, bet ir nuolat organizuoja mokymus, seminarus apie verslo paramos priemones, užsienio rinkų specifiką, verslo kultūras ir kt. Kviečiame sekti renginių kalendorių ir dalyvauti.