Kovo 18-20 dienomis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje lankėsi Ukrainos verslo delegacija, kurios vizito tikslas – Lietuvoje užmegzti ir stiprinti verslo bendradarbiavimo kontaktus.
Susitikimus organizavo Enterprise Europe Network kartu su partneriais – GIZ bei Lietuvos inovacijų centru, kurie šiuo metu vykdo iniciatyvą „Ukrainos verslo subjektų gebėjimų stiprinimas“. Projekto tikslai – sudaryti palankesnes sąlygas Ukrainos MVĮ veiksmingai verslo integracijai ir užmegzti prekybos ryšius Europos ir pasaulio rinkose bei teikti ekspertines žinias ir rekomendacijas, kad būtų stiprinami klasterių organizaciniai gebėjimai, skatinamos tinklaveikos ir bendradarbiavimo galimybės ir padedama internacionalizacijos pastangoms. Projektas bendrai finansuojamas pagal ES-BMZ GIZ „EU4Business“ programą.
Ukrainos verslo delegacijos nariai, kurie atstovavo IT ir programinės įrangos, žemės ūkio, maisto ir gėrimų, baldų gamybos, statybos ir nekilnojamojo turto, plieno, mašinų, automatikos bei jūrų ir sunkiosios pramonės sektorius per intensyvias tris dienas turėjo daugiau nei 110 susitikimų.
Susitikimas Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose
Kovo 18 d., Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose susitikime su Ukrainos verslo delegacija dalyvavo virš 30 įvairių sektorių Lietuvos įmonių. Kiekvienai Ukrainos įmonei suorganizuota nuo 5 iki 10 susitikimų su potencialiais partneriais Lietuvoje.
Renginyje dalyvavo Ukrainos ambasadorė Lietuvoje Olha Nikitchenko, kuri savo sveikinimo kalboje akcentavo glaudžius Lietuvos ir Ukrainos ekonominius ryšius bei padėkojo už nuolatinį Lietuvos verslo bendruomenės palaikymą Ukrainai. Ji pabrėžė, kad tokie verslo susitikimai yra svarbūs kartu siekiant pergalės, stiprinant prekybinius santykius bei kuriant bendras iniciatyvas tarp šalių.
„Lietuva ir Ukraina turi didelį potencialą plėsti ekonominį bendradarbiavimą, o tokie susitikimai padeda įmonėms atrasti naujas galimybes. Verslas auga per bendradarbiavimą, o šiandieniniai kontaktai gali tapti tvirtais ryšiais ateityje“, – sakė VPPAR prezidentas Sigitas Leonavičius.
„Lietuva remia Ukrainą ir rems iki pergalės. LR Vyriausybė Ukrainos atsigavimą ir atstatymą mato kaip vieną iš savo veiklos prioritetų. Remiame ir palaikome Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo iniciatyvas, ne tik politiniu lygiu, bet ir stiprinant įvairių organizacijų, tame tarpe verslo partnerystes“, – sakė Darius Skusevičius, ambasadorius ypatingiems pavedimams, atsakingas už Ukrainos atsigavimo ir atstatymo koordinavimą LR užsienio reikalų ministerijoje.
Vilniaus verslo ir technologijų ekosistemą svečiams pristatė Rokas Kolovskis, „Go Vilnius“ projektų vadovas. Pranešimo metu buvo akcentuota, kad Vilnius yra sparčiai augantis inovacijų centras, turintis stiprią „Fintech“ ir IT ekosistemą, kurioje dirba daugiau nei 52 000 specialistų. Taip pat buvo pristatytos investavimo ir verslo plėtros galimybės mieste, remiantis Vilniaus miesto strateginėmis iniciatyvomis. Su pranešimu galite susipažinti ČIA.
Susitikimas Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose
Kovo 19 d. Ukrainos verslo delegacija viešėjo Kaune. Susitikime Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose dalyvavo 18 įmonių. Svečius pasveikino Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius. „Ukrainos ir Lietuvos verslų bendradarbiavimas turi daug potencialo augti. Esame pasiruošę padėti, todėl visada galite į mus kreiptis“, – produktyvių susitikimų linkėdamas pabrėžė Kauno PPA Rūmų prezidentas.
Susitikime taip pat dalyvavo ir Kauno regioną pristatė „Kaunas IN“ Verslo skyriaus vadovas Andrius Veršinskas. 2 didžiausio Lietuvoje, 4 Baltijos šalyse ir 8 pagal dydį Baltijos ir Skandinavijos šalyse miesto pristatymas sulaukė itin daug susižavėjimo. Kaunas – augantis miestas, turintis puikią verslo infrastruktūrą, talentus auginančių universitetų tinklą, palankią geografinę padėtį. Su miesto pristatymu galite susipažinti ČIA.
Vytautas Petružis, Kauno laisvosios ekonominės zonos valdymo UAB generalinis direktorius, pristatė Kauno Laisvąją Ekonominę Zoną, kurioje veikia 56 investuotojai, investuota 1,56 mlrd. lėšų ir sukurta 9 500 visos darbo dienos ekvivalentų. Visą pranešimą galite rasti ČIA.
Po trumpų Ukrainos ir Lietuvos įmonių prisistatymų įvyko net 49 B2B susitikimai, kurie, tikimasi išaugs į gražias verslo partnerystes ateityje.
Delegacijos susitikimas su Klaipėdos įmonėmis
Kovo 20 d. delegacija vyko į Klaipėdą, kur turėjo 11 susitikimų su Klaipėdos, prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariais-verslo atstovais.
Klaipėdoje delegaciją sutiko Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybių bei Asociacijos „Klaipėdos regionas“ atstovai. Be turiningų B2B susitikimų delegacija apsilankė Klaipėdoje įsikūrusiame Lighthouse Hub bei Klaipėdos Laisvojoje Ekonominėje zonoje.
Susitikimai – produktyvūs ir naudingi
Renginio dalyviai, tiek Lietuvos įmonės, tiek svečiai iš Ukrainos, įvertino susitikimus kaip labai produktyvius ir naudingus.
„Džiaugiamės galėję dalyvauti susitikime su verslo delegacija iš Ukrainos. Renginys buvo puikiai suorganizuotas – turėjome vertingų verslo susitikimų su atvirais, šiltais ir bendradarbiavimui pasirengusiais Ukrainos įmonių atstovais. Mes, „Clearshift“ atstovai, jautėme didelį susidomėjimą galimybėmis verslui palengvinti tarptautinius mokėjimus įvairiomis valiutomis – eurais, JAV doleriais, grivinomis ir kitomis, tad tikimės, kad šis renginys taps tvirtu pagrindu tolimesniam bendradarbiavimui“ – sakė Oksana Vaščegė, „Clearshift“ vadovė Lietuvoje.